Творчі інтерактиви і дискусії

Профорієнтація

Творчі проєкти

Ми в соцмережах

понеділок, 8 квітня 2019 р.

Про правопис назв станцій метрополітену


Станції метрополітену названі за різними ознаками, тому й пишемо їх неоднаково. Однослівні назви станцій, ужиті у формі називного відмінка, беруть у лапки і пишуть з великої букви, пор.: станції “Хрещатик”, “Університет”, “Гідропарк”, “Дарниця”, “Святошин”, “Академмістечко”, “Арсенальна”, “Театральна”, “Вокзальна”, “Мінська”, “Житомирська”.
 Двослівні назви станцій метрополітену, якщо вони мають форму називного відмінка, також беруть у лапки, але тільки перше слово пишуть з великої літери, пор.: станції “Контрактова площа”, “Поштова площа”, “Політехнічний інститут”, “Палац спорту”, “Виставковий центр”. Друге слово пишуть з великої букви, коли воно є власною назвою, напр.: станція “Площа Льва Толстого”.

 Не беруть у лапки лише ті назви (однослівні і двослівні), які вжиті в родовому відмінку. З великої літери пишуть однослівну назву (напр.: станція Перемоги) і перше слово у двослівній назві (напр.: станція Дружби народів), а також її друге слово, якщо воно є власною назвою (напр.: станція Тараса Шевченка, станція Героїв Дніпра).
Отже, зважаючи на ці правила, потрібно писати так: 

Їхати від станції “Хрещатик” до станції Перемоги, від станції “Виставковий центр” до станції Дружби народів, від станції “Площа Льва Толстого” до станції Героїв Дніпра.


К.Городенська "Українське слово у вимірах сьогодення"

Немає коментарів:

Дописати коментар