ТВОРЧИЙ ІНТЕРАКТИВ
Скільки слів є в українській мові?
Точну кількість слів мови підрахувати проблематично – кодифікація завжди на крок відстає від живої мови — мова весь час змінюється, запозичує щось нове, збагачується неологізмами, позбувається застарілих і непотрібних форм. Крім цього є діалектизми, вживані лише на обмежених територіях і професійні жаргонізми, які вживаються лише у вузьких сферах. Тому всі цифри, які наводять для кількісної характеристики лексичного запасу мов – дуже приблизні.
Навіть кількість слів у словниках сучасних цивілізованих націй не може бути абсолютним показником їхнього лексичного обсягу. У найбільшому на сьогодні компендіумі, Словнику української мови в 11-ти томах, зафіксовано близько 134 тисячі слів, проте в ньому немає багатьох сучасних наукових термінів, немає слів, які увійшли в мову з 80-х років, зокрема сучасних запозичень. Натомість є, у великій кількості, застарілі…
У лексичній картотеці Інституту мовознавства, кажуть, є близько 2 з половиною млн. карток.
В Енеїді Котляревського хтось з дослідників нарахував 7000 унікальних слів.
Лексика всього спадку В.Шекспіра – 26-30 тисяч слів;
О.Пушкіна — 21 тисяча;
Т.Шевченка – понад 20 тисяч .
О.Пушкіна — 21 тисяча;
Т.Шевченка – понад 20 тисяч .
Для розмови на побутовому рівні цілком достатньо 2-3 тисяч слів. Гарний випускник вишу знає десь 10 тисяч.
Яке найулюбленіше слово студентів Київського університету імені Бориса Грінченка?
Моє
улюблене українське слово - МРІЯ
(В.Дячук)
А яке Ваше улюблене українське слово?
(Пишіть відповіді у коментарях)
Підготувала: Валерія Дячук, студентка групи РЗГб-1-16-4.0д Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка
Керівник: Наталя Русаченко, канд. філ. наук, доцент
Керівник: Наталя Русаченко, канд. філ. наук, доцент
Мені подобається українське діалектне слово ЙОЙЛИК. має значення "вередлива дитина". Тут тобі і мовна економія, і просто, як на мене, чарівне звучання.
ВідповістиВидалитиА ще український новотвір - ВПОДОБАЙЛИК. Це відповідник англійського слова like. І хоч у жодному словнику української мови воно ще не зафіксовано, думаю, вподобайки веселіше ставити, аніж лайки.
А я люблю слово "позаяк". Воно так рідко вживається. Пинаймні, на Лівобережжі. А взагалі це слово дуже сміхотинне. Якщо є "позаЯк", чому немає "позаПес"?))))
ВидалитиПіддубна Анастасія(РЗГБ 1(2))
ВідповістиВидалитиОдним з моїх улюблених слів в українській мові є західноукраїнське слово СВІТЛИНА, що означає "фотографія". Саме це слово, на мою думку, дійсно передає настрій і сутність фотографій, а ще, звучить набагато приємніше.
А я дуже люблю слово ЖЕВЖИК.
ВідповістиВидалитиТак часто говорю про свого малого небожа. Цим словом розмовної української мови називають вертляву, рухливу людину, яка любить похизуватися.
Дуже потішило це слівце в новому українському фільмі "Сторожова застава")))
РЗГб-2-17
ВідповістиВидалитиКолесникова Олександра
Моє улюблене українське слово ніжність. Воно означає ніжне, тепле почуття, ласкавість, сердечність у ставленні до кого-небудь,слова, які виражають ніжні, теплі почуття до кого-, чого-небудь.
Чорнобай Інна
Мені подобається українське слово КОХАТИ,яке лише в нашій мові має значення "кохати когось".Мені здається,що воно сповнене чимось чарвнім,так само як і почуття кохання!
Соколовська Маргарита ; РЗГ(б)-2-17 .
ВідповістиВидалитиЗ дитинства я обожнюю чарівне слово ЗІРОНЬКА , яке одразу надихає мене творити щось прекрасне. Цим словом завжди приємно називати своїх близьких людей , як на мене, воно виражає тільки найтепліші почуття. Хоч слово "зіронька" є похідним від слова "зірка" , але завдяки пестливому суфіксу -оньк моє улюблене слово набуває того неповторного значення для мене.
Зароба Катерина СКб1-17од.
ВідповістиВидалитиМоє улюблене слово - УСМІХАЙЛИК. Такий собі український відповідник до "смайлик". Ніби говорить: "Усміхнись коли пишеш і надсилаєш меседжи".😊
Як з усього розмаїття прекрасних слів можна виокремити для себе якесь одне? Адже кожне важливе, кожне - це твій голос, який у різних піснях звучить по-різному. На жаль, я так і не змогла цього зробити, проте я знайшла слово, яке своєю милозвучністю перекреслює досить негативне значення. ПОВІЯ. Будь-якою іншою мовою, аналоги звучать грубо, принизливо, але тільки не українською. Опоетизувати, покласти на музику - ось головна відмінність української мови від решти. І хіба не чудово, що навіть слова з негативним значенням звучать ніби степовий вітер у волосі?!
ВідповістиВидалитиМіхель Анна РЗГ(б)-2-17 (1-ша підгрупа)
Андрусенко Михайло Сергійович
ВідповістиВидалитиСКБ-1-17-4.0д.
АЖУР
у знач. ім. ажу́р, -у, ч., розм. Благополучний стан яких-небудь справ де-небудь, у кого-небудь, повний порядок.
•• В ажу́рі — в порядку (про справи і т. ін.).
Мені неймовірно подобається звучання цього слова,а особливо повної фрази. Як на мене, воно, неначе несе в собі особливий колорит, таємничість, гармонію, спокій та позитив.Лунає, як дзюрчання струмка або дзижчання бджіл.
Канапка.
ВідповістиВидалитиКанапка - то революційне слово)
Звичайно, я його чула не раз, але більш за все воно мене вразило у 2004 біля АП на Банковій під час Помаранчової революції. Для мене, дитини столичного асфальту, було дивним почути «чай, кава, канапки» й, якщо відверто, то була трохи обурена «люди тут революцію роблять, а Ви зі своїм продажем канапок». Й можете собі уявіть яким було здивуванням, що тими канапками мене хочуть нагодувати й підбадьорити…просто так. Це слово, як саме по собі, так й у купі з кавою та чаєм стали для мене символом волонтерства.
p.s. А у 2013/2014 я вже сама вигукувала "чай, кава, канапки"...
Ольга (Київ)
мені подобається слово ХИСТ.
Видалититалант і вміння.
концентровані такі...
А мені подобається слово, котре хоча й не зафіксоване в словниках, проте часто вживається в живій розмовній мові. Це варіант побажання НА ДОБРАНІЧ - ДОБРАНЬКИ:-) До речі, в білоруській мові "добранькі" означає "добренький". А саме слово в зменшено-пестливій формі має позитивну енергетику й заряджає добром.
ВідповістиВидалитиа ще шикарне таке колоритне слово ДОДОМКУ!
Видалитидо любого й рідного дому...
Починок Вікторія СКб1-17-4Од.
ВідповістиВидалитиПеред тим, як відповісти на запитання про моє улюблене українське слово мені довелося добре подумати, адже як обрати краще з кращого?! Мабуть це неможливо, бо в українській мові немає поганих, другосортних слів. Кожне особливе, має своє значення і відтінок. Зараз в моїй голові літає сила-силенна слів, котрі ніби боряться за перемогу, щоб саме воно стало найкращим, щоб його назвали по імені.
Український народ мабуть володіє магічними знаннями, бо як інакше пояснити те, що в кожне слово закохуєшся, впускаєш його всередину, щоб воно зігріло там, де ніхто не бачить - у душі.
Підростаючи, ми додаємо до свого словника все нові і нові слова, нанизуємо їх, мов перли, на ниточку, створюючи намисто. Невдовзі їх стає так багато, що всіх і не згадаєш, але варто лише пережити ті відчуття, що охоплювали тебе колись, і слово тут як тут, виринає, вистрибує із куточку, де ховалося так довго та вже нічого не забуто, все оживає з новою силою і так постійно, по колу...
Зрозуміла! Знайшла я те слово, чуючи котре душа радіє і щебече. Панночка... Прочитали? Заграв глибоко-глибоко всередині сопілкар? Знаю, що так, бо по-іншому й бути не може. Панночка - це дівчина, леді, розумниця, красуня... Візьміть це слово на долоню, розгляньте з усіх боків. Бачите немає жодного горбика чи колючки, воно ніжне, як пелюстки троянд і тепле, як сонячне проміння. Вона так і леститься до вас, хоче, щоб ви його промовили ще раз, і ще один, і ще, знову...
Клепець Анна, Фнб-1-17-4.од
ВідповістиВидалитиМені подобається слово чорнослив. Я вважаю, що з правильним наголосом воно дуже хоробро звучить:)
Олександр Цвєтков ФНб-1-17-4.од
ВідповістиВидалитиМені подобається слово "Джиґун",не те щоб воно мені подобалося через своє значення, скоріше через свою "милозвучність". Варто тільки промовити це слово, як перед вами постає образ легковажного, пишно одягненого чоловіка. Вміють же в нас слова влучно до всього підбирати!
Аратовська Анастасія ФПб-1-17-4.0д
ВідповістиВидалитиЄ дуже багато гарних слів, але одне з моїх улюблених мабуть є слово - Мавка - казкова лісова істота в образі гарної голої дівчини з довгим розпущеним волоссям; лісова німфа. Це слово в мене асоціюється не лише з "Лісовою піснею" Лесі Українки, але й з однією з моїх перших в житті презентацій, яку я розповідала в Чехії. Нас тоді ще вчили, як правильно робити презентації та захищати свої проекти, тож тема була вільною і обрала тему "Міфічні створіння українського фольклору". Чехи були у захваті від різноманітності створінь, а особливо були вражені з опису мавки. Тож, з цим словом в мене приємні спогади, адже я ознайомила іноземців з частиною українського фольклору і їм моя доповідь сподобалась.
Мені подобається слово "смакує". По-перше, таке слово є лише в українській мові, воно має свій колорит, чітко відображає і бажанння, і смак людини,а також спонукає спробувати що-небудь смачненьке. Дуже апетитне слово, скажемо так!
ВідповістиВидалитиЩе одне моє вподобання - це слово "філіжанка". У ньому присутня певна витонченість, краса, є почуття стилю, естетики, а у відомому всім поєднанні "філіжанка кави" воно звучить заманливо і спонукає бігти в кафе та випити запашної кави у затишній атмосфері. Порівняйте словосполучення - "чашка кави" і "філіжанка кави". Що з цих виразів звучить більш вишукано та романтично?
Іванова Юлія, РЗГ(б)-1-17 (2 п/г)
Я люблю слово "сім'я", воно таке тепле та затишне. Проговорюючи його,малюю в уяві безліч асоціацій та спогадів. Це слово здатне бути таким тендітним і , водночас, могутнім, таким маленьким, але таким всеобіймаючим. Дивовижне гармонійне та ласкаве слово!
ВідповістиВидалитиПлотнікова Анастасія, ФН(б)-1-17(2 підгрупа)
Яковенко Марія
ВідповістиВидалитиРЗГ(б)-2-17
Звичайно,українська мова має велику кількість ніжних,милозвучних слів. І ВАЖКО обрати лише одне.Мені подобається слово "Усмішка".Це слово завжди для мене було синонімом до таких слів як:доброта,життєрадісність,дружба, кохання.Усмішка кожної людини - це маленьке свято. Навіть коли я чую це слово, хочеться усміхатися та думати про щось хороше. Усміхайтеся частіше 😊
Мовчан Катерина;ФНБ-1-17-4 од.
ВідповістиВидалитиМені подобається слово "Чви́ря, а саме його особливість і колоритність))Воно заміює надокучливий суржик у щоденному спілкуванні. Іншими словами це негода, сльота. Ну просто суперактуальне слівце про осінь, яка вже завітала до нас.
Ільченко Вікторія ФПБ-1-17
ВідповістиВидалитиЯ погождуюсь з тим , що в українській мові існуе дуже багато цікавих та приємних слів. Але особисто мені подпбаеться слово "сонечко",саме у пестливій формі. Воно допомагає мені відчувати тепло ,навіть у холодні дні осені,змушує мене посміхатись та забувати про проблеми і невдачі.Ось який вплив на мене має таке,на перший погляд,звичайнісіньке слово. Тому і вам раджу завжди мати сонечко у вашому серці)))
Цей коментар мене попросила поставити пані Леся Рой, яка тимчасово (з технічних причин) не має доступу до мережі, але дуже хоче поділитися відчуттями та враженнями про слово.
ВідповістиВидалити********
Леся Рой: "Мене тішить слово ДУРБЕЦАЛО. Це мовби і дуріло, і гоцало, і буцало, і при тому вже величеньке виросло, а розуму не набралося ))))".
Автор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиЛазаренко Ліна ФПБ-1-17-4 од.
ВідповістиВидалитиМоє улюблене слово-прикметник ШАЛЕНИЙ.Вподобала я його тому,що майже всіх моїх друзів можна ним описати,або ж синонімами до нього:моторні,успішні,креативні,безумні та бжевільні(у хорошому сенсі звичайно).На мою думку шалена людина це та,у якої "у руках все горить",та,яка завжди готова до пригод та подорожей,відкриття чогось нового і незвіданого.Отже
Ш-шипляий,і в ту ж мить відкритий звук.
А-протяжний,у комбінації з "Ш",ніби кудись запрошує,щось пропонує.
Л-додає дзвінкості,могутності,наштовхує на пригоди.
Е-робить слово колоритним і милозвучним.
Н-+50% хорошого настрою ВАМ.
И-ніби не помітний,але важливий звук,що додає різкості.
Й-включає в себе два звуки,які ніби роблять висновок,підсумовують все все вище згадане.
))
Мені до вподоби слово "ПИХАТИЙ". Подобається тільки за те, як воно звучить :) Як на мене, то досить весело та забавно. Взривні "п" та "х" надають йому особливості.
ВідповістиВидалитиАвтор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиРаніше ніколи не задумувалась яке моє улюблене слово і коли мені поставили це питання, я не знала що відповісти, але прийшовши до дому, я одразу зрозуміла що це за слово.
ВідповістиВидалитиСлово "сім'я" - це не одне слово, воно поеднує в собі ще багато інших: любов, підтримка, тепло, щастя тощо. Їх можна перечислювати ще дуже довго, адже саме з своїми рідними ти відчуваєш ці самі прекрасні емоції які не дасть тобі ніхто інший, саме з ними ти можеш бути самим собою і не боятися, що вони від тебе відвернуться.
Васильєва Валя РЗГб 2-17 (1 підгрупа)
Автор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиДіхтяр Анастасія. Група Регіональні студії 1 курс.
ВідповістиВидалитиМені подобається слово ВЗІРЕЦЬ. Це те ж саме, що й приклад, зразок для наслідування, але звучить краще. Коли чую це слово, в мені прокидається бажання самовдосконалюватись.
Українська мова вважається наймилозвучнішою у світі. Вона дивує й захоплює багатством словника, безмежністю форм, плинністю. Цією мовою були написані неперевершені твори відомих і талановитих письменників: Шевченка, Франка, Лесі Українки, Коцюбинського.
ВідповістиВидалитиКожне українське слово по-своєму прекрасне. Я довго думала про те, яке саме обрати у якості свого найулюбленішого і, нарешті, згадала.
Мені подобається слово ПРИМИЛЯТИСЯ, яке означає поведінкою, розмовою, манерами намагатися подобатися кому-небудь, спокушати когось; словами, вчинками підлещуватися до кого-небудь з певною метою. І хоча значення не зовсім має позитивний відтінок, але як гарно та мелодійно звучить)
Борис Грінченко писав: «Він крутився поміж своїми людьми, усміхався та примилявся до їх та нишком іноді казав кому щось…”
Корф Марія РЗГ(б) 1-17 2п\г
Мазур Анна , СКб-1-17-4.0д
ВідповістиВидалитиНе посперечаєшся , звичайно, з багатством нашої української мови. Не даремно вона займає почесне місце серед усіх світових мов. Особисто мені до душі назви квітів українською, улюблені слова : конвалія та лаванда. На мою думку, вони звучать і буденно, і піднесено водночас . Приємно ще й те , що не встигнеш отримати насолоду від навпрочуд мелодійної назви , як твоя уява вже проносить приємний аромат цих квітів, і стає одразу тепло на душі.
Дякую! :) Закарбувала собі Джиґуна, Чвирю, Дурбецала. А сама зараз зачудовуюсь (мн) Орелями - гойдалками (одн.) Орель. А ще дивуюсь, що зараз подають нам "Зоряні війни" про джадаїв , а колись перекладали в1972 році Джека Лондона, то взяли "міжзоряний" - "Міжзоряний мандрівник".
ВідповістиВидалитиОксана Паламарчук (м. Київ)
p.s. На жаль пані Оксана не має можливості опублікувати свій відгук. Тож, з її дозволу поширюю її коментарем
А мені дуже подобається слово(а) ЦІКАВО або ЦІКАВИНКИ :)
ВідповістиВидалитиІрина Левицька (м.Херсон)
На фоні засилля української мови англійськими запозиченнями, мені до вподоби суто українські новотвори - Стінопис, вподобайка, реп'яшки...
ВідповістиВидалитиБільовська Юлія
ВідповістиВидалитиСкб-1-17-4.Од
Моїм одним з найулюбленіших українських слів є слово ЖУРАВЕЛЬ. Це слово чомусь у мене асоціюється з дитинством та будинком моєї бабусі, над яким колись часто літали журавлі. Крім того це слово має аж три значення: 1) великий перелітний птах 2) довга жердина, приладнана біля колодязя як важіль для витягування води 3) народний танець, де танцюючі зображують журавлів.
Коньок Яна СКб 1-17-4.0д.
ВідповістиВидалитиУкраїнська мова - чиста, багата, милозвучна. Обрати одне найкраще слово важко. З кожним пов'язані якісь спогади, відчуття.
Мені дуже подобаються слова "сонечко", "коханий", "рідний". Всі вони несуть почуття чогось хорошого. Не кожному можна сказати ці слова, а лише найріднішим. І ми не кажемо їх просто так. За допомогою них ми показуємо своє гарне ставлення, любов, підтримку. Скажіть ці слова своїм рідним та близьким і вони відчують піклування, турботу. У них відразу покращиться
Романюк Тетяна
ВідповістиВидалитиСКб-1-17-4.Од
Дійсно українська мова дуже багата і різноманітна, тому сотні слів заслуговують звання найкращого.
Моє улюблене слово МАМА. Таке просте й прекрасне.Лише два склади і дві літери М і А. Але який глибокий зміст. Адже мама - це не просто жінка, яка народила, це найкраща у світі жінка, яка дала життя, виховала і виростила. Це слово більшість людей вимовляють першим і не забувають вже ніколи. А скільки чудових синонімів: НЕНЬКА, НЕНЕЧКА, МАТІНКА, МАТУСЯ... І кожне з них звучить так ніжно і чарівно. Яке ж просте й красиве слово МАМА.
Я ніколи не замислювалася над тим, яке українське слово може стати моїм улюбленим. Навіть зараз я не взмозі виокремити одне слово, бо українська мова - наймилозвучніша з усіх. "Калинова, барвінкова, солов'їна - все це мова України!" Згадуючи цікаві та незвичні слова, які я чула, мені приходить на думку слово "посіпака". Це дійсно дуже миле та приємне слово за своїм звучанням. Також воно має гарні асоціаціі з дитячим мультфільмом, який має назву "Посіпаки". Саме завдяки цьому мультфільму я дізналася про існування цього слова. А означає воно: "прислужник; той, що готовий допомагати в будь-яких діях". Ось таке мені подобається слово.
ВідповістиВидалитиВоробйова Валерія РЗГ-1-17 (1 підгрупа)
Мабуть, моїм улюбленим словом буде "дзеркало". Але не у прямому значенні, а у переносному, а саме, дзеркало душі. Для того, щоб краще висловити свої думки, щодо цього, прикріпляю мою найпершу міні-сагу "Дзеркало душі":
ВідповістиВидалитиЛюди дивляться в дзеркало щоранку. Бачать себе улюблених, таких хороших і чесних. Але,поглянувши в Дзеркало Душі, вони потрапляють у внутрішнє царство. І тут раптом виявляється, що зовнішній світ всього лише обман, міраж. Наш душевний стан інший, який ми просто не хочемо всім показувати. І дуже рідко, хто може доторкнутися до самої потаємної частини людини.
Кузьміна Анна РСб-01-17-4.0д.
Особисто мені подобається слово "поцілунок". Воно дуже гармонійне і милозвучне. У ньому поєднується якась пристрасть і водночас ніжність. А ще слово "обійми". Обоє позначають вияв прекрасних почуттів і навівають приємні спогади.
ВідповістиВидалитиМарчук Ірина, Фнб-1-17-4 О.д.(2 підгрупа)
Автор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиТкачук Юлія, РЗГ(б)-2-17, 2 п/г
ВідповістиВидалитиУкраїнську мову я не можу не любити, адже нею я розмовляю з народження. Це мова моєї країни, особливо мого краю - Прикарпаття.
Серед безмежжя українських слів хочу виділити слово СВІТАНОК. Воно, як на мене, кришталево-чисте та по-справжньому розкриває своє значення. Воно сонячне та елегійне.
Також серед діалектизмів люблю особливості назв членів родини: ЦЬОЦЯ (тітка), ВУЙКО (дядько) і ВУЙНА(сестра батька), СТРИЙКО (дядько, брат тата) і СТРИЙНА(його дружина), ШВАГРО (чоловік сестри), НАНАШКА (хрещена) і НАНАШКО (хрещений).
Васлюк Аліна,РЗГ(б)-2-17,1 п/г
ВідповістиВидалитиЯ завжди була горда,що спілкуюсь українською мовою.Улюблене слово "кохаю,"-воно несе в собі глибокий зміст.Якщо поріняти його з синонімом "люблю",яке кожен використовує у побуті просто так,наприклад:"Я люблю чай","Я люблю слухати поп-музику".
Проте слово"кохаю" ми говоримо лише одній людин.
Автор видалив цей коментар.
ВидалитиПогоджуюсь з Аліною,оскільки слово "кохати" також є моїм улюбленим.
ВидалитиВважаю,що це слово несе в собі надзвичайну ніжність та турботу,яку ми відчуваємо,говорячи це слово іншим.
Особисто мені дуже подабається,що в укрїнській мові слово "кохати" люди вживають лише у значені любити когось,а стосовно всього іншого українці кажуть "подобається".Наприклад:мені подобається проводити вільний час у колі своїх друзів.
Роговець Микита , РЗГ(б)-1-17,2п/г
ВідповістиВидалитиСлова - вони повсюди, ми є їх креаторами, вони летять з наших вуст, вони виходять з-під пера, зазвичай вони комусь адресовані, а інколи навіть чомусь. Словами можно підтримати, надихнути, допомогти, зарадити, або ж - "вбити". Слова мають неабияку силу, навіть більше ніж ми можемо уявити.
Моє улюблене слово - НІЖНСТЬ, відверто кажучи ,коли я вимовляю це слово вголос, в голові відразу випливають усі приємні, у якомусь сенсі романтичні моменти мого життя, і на душі стає так тепло, наче її вкривають теплою махровою ковдрою і дають можливість пережити всі ті моменти ще раз.
Антон Черевашко, РЗГ(б)-1-17,2п/г.
ВідповістиВидалитиУ мене є два улюблених українських слова. Як не було б банально, але перше з них - це "мрія". Зрозумів це я тоді, коли у якомусь американському бойовику головний герой російського походження вимовив назву літака АН-225 "Мрія" - не "мєчта" і не "дрім", а саме "мрія". Я відчув якусь невелику дещицю гордості, коли у чужому чуєш своє - по-справжньому українське.
Друге слово - це "простір". Навіть за незнання сенсу цього слова, я думаю, можна відчути політ, безмежність та неосяжність, які вкладені у нього.
Ляшенко Ольга, РЗГ(б)-1-17, 1 п/г
ВідповістиВидалитиЗгадуючи незвичайні та колоритні українські слова, які я чула, мені одразу спадає на думку слово "чоколяда". Воно асоціюється у мене з моєю молодшою сестрою, яка дуже погано розмовляла у дитинстві та вимовляла замість звичного нам слова "шоколад" - "чоколяда". Але потім, під час родинної подорожі до Львова я дізналася, що галичани використовують саме слово "чоколяда" або "чеколяда" на позначення какавових солодощів. Коли я стикаюся з цим словом зараз, воно навіює мені тепло та приємні спогади.
Саме тому "чоколяда" моє улюблене слово.
Антонова Тетяна, РЗГ(б)-1-17(2п/г)
ВідповістиВидалитиУкраїнська мова- одна з наймилозвучніших мов світу. Мова змалечку відкриває кожному свою красу та неповторність.
Важко обрати улюблене слово серед такого різноманіття. Але я знайшла його - ДОБРОДІЙ( “той, хто чинить добро, доброчинець”). Дуже красиво звучить, коли люди використовують цю форму ввічливого звертання.
Взагалі це слово виникло в праслов’янський період й існує в сербській, хорватській, чеській, польській, словацькій, болгарській мовах. Але тільки в українській мові вживається як звертання. Зокрема, словник Б. Грінченка перекладає його як благодетель і сударь.
Звертання "добродій", "добродійка" вказує на те, що ми звертаємося до знайомих людей, які роблять добро, а також і до незнайомих, закликаючи їх бути доброзичливими.
У повсякденних розмовах це слово почуєш не часто, але від цього воно не стане мені подобатись менше. Цінуймо застарілі слова й неологізми, адже українська мова неповторна!
Сокол Лідія
ВідповістиВидалитиРЗГ(б)-1-17 (2 підгрупа)
Мова наша така мелодійна, неповторна. Для кожного українця рідне слово пов’язане з краєвидами, міськими пейзажами чи сільською стежкою. Ніжне українське слово пробуджує в нас людину. Це те найцінніше, що передає наш народ із покоління в покоління як найдорогоцінніший скарб. Доки жива мова, доти живий і народ.
Мені дуже складно вибрати одне улюблене українське слово. Це може бути наприклад "парасолька" дуже ніжне слово. Взагалі, перші парасолі не мали нічого спільного з дощем. Вони були символом високого становища в суспільстві, і лише знать могла користуватися ними.
Мені подобається його вимова. Тому воно і є одне з моїх улюблених слів.
Автор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиСеніна Вікторія, РГЗб-2. Моє улюблене слово - це корабель.По-перше, воно для мене дуже рідне і викликає гарні,теплі спогади. Воно дуже гарно звучить, мені подобаються слова з закінченням на м'який знак: вуаль, роль. Також подобаються слова з закінченням на я, такі як орхідея, земля, фея, зілля.
ВідповістиВидалитиУкраїнська мова вважається однією з найкрасивіших мов світу.Це й не дивно,адже вона милозвучна та неповторна.Тож обрати всього одне улюблене слово досить важко.Мені подобається слово "натхнення".Воно є основною рушійною силою у будь-якій сфері діяльності.Саме тому так важливо завжди бути натхненним.Натхнення — особливий стан людини, який характеризується високою продуктивністю.Це стан найвищого піднесення, коли пізнавальна й емоційна сфери поєднані і спрямовані на розв'язування творчої задачі. Людину в стані творчого натхнення нібито несе «потік», вона не все усвідомлює у своїх діях, не завжди може сказати, скільки минуло часу (година, день, доба).
ВідповістиВидалитиСенчук Катерина,РЗГ(б)1.17(1 п/г)
Автор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиМоє улюблене слово "Смаколики". Вперше я почула це слово у Львові, тому воно для мене несе неабияку емоційну насиченість. РЗГб 1.17 Соловйова Вероніка
ВідповістиВидалитиАвтор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиМоє улюблене слово Насолода. Можна безперестанку насолоджуватися вранішнім співом птахів, пахощами скошеної трави, вогнями міських ліхтарів, мокрим асфальтом, після осіннього дощу. Але моя насолода – це їхати з сім’єю в машині, коли за вікном йде дощ, говорячи на різні теми, та згадуючи радісні моменти.
ВідповістиВидалитиПташечка. Це слово викликає в мене теплі та щирі емоції, які не порівняти ні з чим на світі. Згадуючи це слово, перед очима постають найцінніші моменти мого життя, це моменти з найдорожчими і найріднішими людьми – з моїми батьками. Так приємно чути мамине – «Ти моя пташечка» чи татове – «Пташка».
РЗГ(б)-2-2017. Ціпільова Анна
Панфілова Віра, РЗГ(б)-1-17, (2 п/г)
ВідповістиВидалитиМи живемо у світі, де так багато краси. Вона у метелику, що сів на квітку, у веселому гомоні птахів, у ледь чутному співі лісових квітів. І яке ж то щастя, який безцінний дар, що всю цю красу ми можемо відтворити у слові.
Слово наповнює наше життя неповторним змістом, прикрашає буття, немов цвіт, що ніколи не в’яне й вічно розпускається. Українська мова підкреслює зміст слова його звучанням і воно набуває нових кольорів та чуттєвих спалахів.
У такому розмаїтті образів важко обрати улюблене слово, тому я вподобала одразу декілька. Мені подобається слово ЗОРЯ. Воно може означати те саме, що зірка, однак звучання цього слово оповито туманним маревом. В уяві одразу постає пейзаж мерехтливого зіркового сяйва, краса нічного неба, яка відкриває нічну безодню.
Також мені до вподоби слово СВІТАНОК. Воно асоціюється в мене з першими спалахами пробудження нового дня. Сонце гасить зорі, на обрії з'являється багряно-червона смуга, котра сповіщає про настання ранку.
Золотаренко Юлія ФНб-1-17-4.од
ВідповістиВидалитиЯ обожнюю слово "філіжанка". Воно здається таким елегантним та незвичайним, з трохи гіркуватим присмаком. Тим паче, "філіжанка кави" звучить якось по-царському, на відміну від "чашки кави", згодні?
А також слово "віхола". Тільки вимовіть: "ві-і-і-іхола!". Воно наче вітер завиває :) А ще дуже нагадує мені зиму та сніг :)
Черепова Карина
ВідповістиВидалитиРЗГ(б).1-17
(1 підгрупа)
Мені подобається слово "УСПІХ",воно мене надихає ,тому хочеться одразу йти до своєї мети,щоб досягти цього успіху.
Також я вважаю ,що "НЕНЬКА" найлагідніше слово в українській мові,пестливе,ласкаве.Коли чує його , одразу на душі стає тепліше,тому це теж одне з моїх найулюбленіших слів.
Щербанова Єлизавета
ВідповістиВидалитиРЗГб-2-17
(2 підгрупа)
Найбільше в українській мові мені подобається слово «примилятися». Це слово викликає в мене такі приємні відчуття.
Примилятися – поведінкою, розмовою, манерами намагатися подобатися кому-небудь, зваблювати когось; словами, вчинками піддобрюватися до кого-небудь з певною метою; підлещуватися.
“Він крутився поміж своїми людьми, усміхався та примилявся до їх та нишком іноді казав кому щось…” (Б. Грінченко).
Чернікова Єлизавета
ВідповістиВидалитиРЗГ(б)-2-17
(2 підгрупа)
Я палка прихильниця чудової української групи «Океан Ельзи»,що має у своїй незчисленній кількості прекрасних,як на мене, пісень, одну - мою улюблену. Це пісня з чудовою назвою – «Квітка». З дитинства моя бабуся називає мене саме так,можливо з цієї причини це слово так припало до моєї душі. Для мене воно наповнене ніжністю і теплом,а також асоціюється з весною. Крім того «квітка» є надзвичайно милозвучним словом і я просто обожнюю слухати його у пісні Вокарчука.
Заярна Анастасія
ВідповістиВидалитиРЗГ(б)-2-17
(1 підгрупа)
В дитинстві мене кожного літа відвозили до моєї прабабусі у село. Маленькою я ніколи не сиділа на місці і завжди раділа коли бабуся просила про допомогу. Найбільш за все я полюбляла збирати полуницю. Навіть не скільки мені подобався увесь процес,скільки проговорювати що я збираю ПОЛУНИЧКУ. Це слово набуває ще більшої ніжності і милозвучності у зменшено-пестливій формі. Воно викликає у мене приємні спогади та теплі почуття про моє сонячне дитинство.
Панасюк Ірина Ісб-1-17-4.Од
ВідповістиВидалитиЛеліяти.
На мою думку це неймовірно ніжне слово і саме воно відповідає звучанням своєму значенню. Берегти. Плекати. Трепетно і ніжне слово.
Я неабияк замислилася над цим питанням та довго намагалася обрати лише одне слово. Для мене вся наша мова загалом надзвичайно ніжна та милозвучна . Мені здається, що на українській мові навіть важко посваритися – надто м’яко та переливно звучать навіть лайливі слова. Я із задоволенням згадаю слова «метелик», «солодощі», «люстерко», «коліжанка» , але найулюбленішим все ж назву слово «посиденьки» . Для мене це слово ніби пронизане теплотою та сонцем . А ще одразу згадуєш сім’ю – вечірні перегляди фільмів, гарячий чай та щирий сміх .
ВідповістиВидалитиЮрчак Поліна , РЗГ(б)-2-17 (2-га підгрупа)
Маю кілька слів:
ВідповістиВидалитиПо-перше, я рідко спілкуюся українською.
По-друге, кожного дня я чую російську, я читаю російською, я розмовляю російською - до такого сприйняття та поширення інформації я звикла. І мене все влаштовувало. В якійсь мірі влаштовує й досі. Проте усвідомлення того, що я не маю гадки, яким може бути моє улюблене українське, та грець з ним, хоч якесь цікаве слово, мене сильно збентежило. Бо спочатку мені нічого не спало на думку. Це жахлива неповага до рідної мови та до власної культури. Але я маю намір це змінити. Стати краще, ніж я є зараз. І почати це можна з вибору одного слівця.
У вирішенні, яким може бути моє улюблене українське слово, я запинюся на "крига". "Лёд" російською, "led" чеською, "lód" польською. "Лід" українською, також. Проте я хочу зробити акцент саме на "кризі". В ньому гармонійно поєднані сонорний ("р") та глухі ("к", "г") приголосні. "Крига" - це гарне слово. Воно не елегантне. Воно суворе та холодне. Чудово характеризує... кригу. Чи це має хоч якийсь сенс?
Тим не менш, я обрала це слово з надією. Надією, аби зробити певні зрушення у вивченні української мови (персонально для себе). Аби крига скресла.
Мацапура Ольга, РЗГ(б)-2-17 (1-ша підгрупа).
Ковзал Вікторія РЗГб-2-17-2
ВідповістиВидалитиЯ не буду надто оригінальною і скажу, що моє улюблене слово - СІМ'Я. Але я хочу пояснити, чому саме для мене це слово улюблене і незвичайне. Справа в тому, що в мене сім членів родини: мама, тато, дві сестрички, два братики і я. Наш тато часто говорить, що у нас сім'я - сім "я". Само тому для мене це слово особливе.
А також воно дуже милозвучне і лаконічне.
Хохлов Денис ІСб-1-17-4.0д
ВідповістиВидалитиОсобисто в мене є кілька найулюбленіших слів, а саме: ЛЕЛЕКА, ПРОМІНЬ, РОДЗИНКА, СВІТАНОК та НЕБОСХИЛ. Чому саме вони я розповім трошки пізніше, бо є одне слово, яке посідає особливе місце. Це слово ДЖЕРЕЛО.
Як для мене, то воно зберігає усю сутність української мови, яка при звучанні нагадує літню грозу. Спочатку небо спалахує яскравою блискавкою і здригається громом, гуркіт якого доноситься до кожного куточка нашої душі. Далі ти очікуєш на щось погане, але починається теплий дощ, краплі якого насичені ніжністю, поступово огортають тебе і дають відчуття насолоди. Усе це ми можемо відчути, промовляючи: «З пагорба стікає ДЖЕРЕЛЬНА вода» або «ПРОМІННЯ вогню Прометея досі сяє в наших серцях».
Також, слід звернути увагу на слово ЛЕЛЕКА. Для когось воно просте, але для мене воно несе материнське тепло, а також поєднує непоєднане: «батьківський дім» та «політ у далечінь». Коли ти навіть кажеш «ЛЕЛЕЧИНЕ гніздо», то тебе одразу охоплює відчуття турботи та затишку.
Надія- як багато вкладено емоцій у це слово. Надія- звучить м'яко і ніжно, лагідно, але це слово- борець, незламнbй і непохитний. Коли є надія, то життя набуває сенсу, сповнюється змістом і метою. Навіть у найскрутнішу хвилину воно не полишає людину, дає силу вистояти, витримати і подолати усі негаразди. І даремно кажуть, що надія помирає останньою, насправді- вона живе вічно.
ВідповістиВидалитиКараульна Анастасія РЗГ(б)-2-17
Прочитала коментарі - і такою свіжістю війнуло! Наша мова - жива й здорова, коли є в ній такі соковиті й смачні слова! І коли маємо таких поціновувачів!
ВідповістиВидалитиА моє улюблене слово рідної мови - БУДЬМО! Спробуйте-но дібрати відповідники з відомих вам мов - навряд чи знайдете. Не дарма це наше колоритне віншування-побажання копіюється російською, але хіба бліде й прісне "Ну, будем" дорівняється до нашого закличного тосту? :)). До того ж дієслівна форма 1-ої особи множини наказового ступеня - суто український, як на мене, "винахід" об"єднання громади (любімо, бережімо, кохаймо, шануймо...).
Отаке воно - концептуально-оптимістичне суто українське - БУДЬМО!
Моїм улюбленим словом є - Кава. На мою думку,це слово,яке щоранку пробуджує людину і надихає її на нові подвиги в своєму житті. Це слово дивовижне тим,що воно гіркувате але й водночас приємне на смак.
ВідповістиВидалитиВлад Монько ІСб-1-17-4.0д
Скуміна Ірина ІСб-1-17-4.од
ВідповістиВидалитиВ українській мові існує безліч чудових та милозвучних слів, але це слово особливе **МАМА**
Це найдорожча і найважливіша для мене людина, яка може замінити всіх, але її - ніхто.
Наша мова насичeна милозвучними й м'яким словами, алe одним з найцікавіших для мeнe є слово "вeсeлка". Воно одразу забарвлeнe в eмоцію й нeсe пeвний позитив та радість. Нe дарeмно корінь цього слова використовується також для позначeння такого прeкрасного стану, як "вeсeлий".
ВідповістиВидалитиШабранська Вікторія ІСб-1-17
Орлик Христини ІСБ-1-17-4.Од
ВідповістиВидалитиЯ маю два улюблених слова це легіт та файно.
Легіт - це слово, яке приємно звучить. Воно також є ніжним та милозвучним. Легіт означає легкий та приємний вітерець.
А слово "файно" мені подобається через те, що воно завжди викликає посмішку.
Моє улюблене слово - це «Деградація»,
ВідповістиВидалитиоскільки значення цього слова дуже гарно описує суспільство у наші часи.
Варлан Лев ІСБ-1-17
Коломієць Дмитро ІСБ-1-17 4.0д
ВідповістиВидалитиМаю кілька улюблених слів, особливістю яких є унеможливлення перекладу їх на інші мови, зокрема російську.
Вирій - теплі, південні краї, в які відлітають птахи, а також, про які мріє кожен студент.
Шахівниця - унікальне українське слово, означає дерев'яну, або картонну дошку для шахів.
Митець - людина, творець, що працює в різних сферах мистецтва.
Нівроку - слово використовується для вираження почуттів, емоційного забарвлення, означає "гарний", "дивний", "непоганий".
Кротикова Анастасія
ВідповістиВидалитиММб-1-17 4.0д
В українській мові мені подобається багато слів, але найулюбленіше це Кохання. Це дуже незвичайне почуття яке неможливо описати ніякими словами, його можна тільки відчути. Коли ми вимовляємо це слово, воно звучить тепло, ніжно, навіть замріяно. В моєму розумінні кохання між двома людьми це довіра один одному, розуміння с півслова, від цього почуття в тебе серце калатає з шаленою швидкістю і ти не можеш ні слова промовити, коли дивишся в очі коханій людині. Кохання дуже сильне почуття.
ППб-2-17-4.0д Мені в українській мові найбільше подобається слово "співуча". Це слово характеризує нашу українську мову. Це мова моєї Батьківщини і вона милозвучна, глибокодумна, натхненна, лагідна. Недарма нашу мову називають солов'їною, бо вона лине як пісня. Моя мова, як душа мого народу - щира, правдива, чиста.
ВідповістиВидалитиСвириденко Ірина ППб-1-17-4.0д
ВідповістиВидалитиНайбільше мені подобається слово горнятко, а краще філіжанка - кавове горнятко. Обидва слова є галицизмами. І такими, що виходять за межі західних областей, але все ще не є загальновживаними. "Горнятко" звучить дуже затишно, домашньо, а філіжанка" дуже аристократично, воно нагадує мені про Львів, моє улюблене місто. Коли читаю його то відразу ніби відчуваю запах кави та затишну, тиху атмосферу міста.
Скуміна Ірина ІСБ-1-17 4.0д
ВідповістиВидалитиМені дуже припали до душі такі цікаві українські слова як: "рахманний", "фіранка", "дженджуристий ", "кебета".
Зі словом рахманний(тихий, спокійний) в мене світлі та ніжні асоціаціації, адже його вживала моя бабуся.
Фіранка(занавіска)- мелодійне, тендітне слово, яке майже вийшло зі вжитку.Дженджуристий (розм.) – який кокетує своєю зовнішністю та одягом, це слово викликає позитивні емоції.Кебета – здібність, уміння, хист; розум.“Чи так, батьку отамане? Чи правду співаю? Ех, якби то!.. Та що й казать? Кебети не маю!” (Тарас Шевченко).
Рябокінь Олександра РСБ-1-17-4.о.д
ВідповістиВидалитиЩо таке слово? Слово – це складова нашої мови.
Я неабияк замислилася над цим питанням та довго намагалася обрати лише одне слово. Для мене вся наша мова загалом надзвичайно ніжна та милозвучна
Але моє улюблене українське слово-«але». Адже усе, що б не було сказано до цього слова – насправді не важливе. Важливе те, що після нього…
Любарець Діана. РСб-1-17.
ВідповістиВидалитиМої улюблені українські слова - це усміхайлик та вподобайка. Це українські відповідники сучасним модним словом. Вони оригінальні та незвичні, а головне - українські.
Іващенко Олександра РСб1-17-4.0д
ВідповістиВидалитиЯ вважаю, що українська мова, на відміну від російської, наприклад, надзвичайно точно передає і навіть підкреслює зміст поняття саме через звучання слова. Тому і слова українські для меня трошки більше, ніж набір звуків. Це певні кольори, дотики, запахи і спалахи. Серед улюблених українських слів :печиво та сирник.
Це надзвичайно теплі та цікаві слова.
Ширшова Анна РСб-1-17
ВідповістиВидалитиМоє улюблене українське слово - конвалія, що слугує на позначення ніжної, красивої квітки. Слово гарне і приємне. Напрочуд милозвучне.
Курохтіна Анастасія РСб-1-17
ВідповістиВидалитиМої два улюблені слова - лелека та плекати, тому що вони передають всю красу, ніжність та милозвучність української мови.
Моє улюблене українське слово - ПЕСТИТИ. означення уьго слова - ніжно торкаючись, гладячи і т. ін. кого-небудь, виявляти до нього любов, ласку; голубити. На мою думку це слово ніжне і сповнене любові, милозвучне та особливе для нашої мови.
ВідповістиВидалитиОчеретна Анастасія ФУб1-17
Моє улюблене українське слово- КОЛІР. В російському варіанті воно звучить дуже гостро, а в нашій мові слово схоже на перелив веселки.
ВідповістиВидалитиПетренко Юля РЗГб-2-17
Ткаченко Роман ІСб 2-17
ВідповістиВидалитиВзагалі важко виокремити щось прекрасне з прекрасного, адже українська мова різноманітна і кольорова. Останнім слово, яке припало мені до душі стало слово ВАТРА. Однією з особливостей цього гвинтика під назвою МОВА є те, що воно є діалектним, тобто так би мовити родзинкою. Явище, яке воно означає є особливим, оскільки є синтезом добра і зла для людини. Для мене вогонь є символом вічності, який то зникає в одному місці, а в іншому з'являється, але завжди є живим, невмирущим.
Мені імпонує також слово "мрія". Дня нас воно вже просте і буденне, але це слово виникло достатньо пізно. Його ще не знав навіть Т.Шевченко. Погортайте сторінки "Кобзаря" і ви не знайдете жодного слова "мрія". Його придумав пошевченківську добу М.Старицький, який вжив його в поезії до Олени Пчілки, а її донька Леся Українка вже активно почала використовувати його в своїй поезії. Наскільки цікава буває історія звичних для нас слів.
ВідповістиВидалитиТетяна Бебко, ЖУРб1-16
ені імпонує також слово "мрія". Для нас воно вже просте і буденне, але це слово виникло достатньо пізно. Його ще не знав навіть Т.Шевченко. Погортайте сторінки "Кобзаря" і ви не знайдете жодного слова "мрія". Його придумав у пошевченківську добу М.Старицький, який вжив його в поезії до Олени Пчілки, а її донька Леся Українка вже активно почала використовувати його в своїй поезії. Наскільки цікава буває історія звичних для нас слів.
ВідповістиВидалитиТетяна Бебко, ЖУРб1-16
Мені імпонує також слово "мрія". Для нас воно вже просте і буденне, але це слово виникло достатньо пізно. Його ще не знав навіть Т.Шевченко. Погортайте сторінки "Кобзаря" і ви не знайдете жодного слова "мрія". Його придумав у пошевченківську добу М.Старицький, який вжив його в поезії до Олени Пчілки, а її донька Леся Українка вже активно почала використовувати його в своїй поезії. Наскільки цікава буває історія звичних для нас слів.
ВідповістиВидалитиТетяна Бебко, ЖУРб1-16
Мені подобається українське слово "зашарітися", що означає "почервоніти, покритися рум'янцем", адже воно таке ніжне, сором'язливе і наче якесь дитяче. Для мене це слово є "солодким" на слух.
ВідповістиВидалитиШекетера Ольга ФУб-1-17
Автор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиВ українській мові мені подобається багато слів, але найулюбленіші це "клаптик", "фіранка" та "прянощі".Вони дуже гармонійні і милозвучні. Кожне слово передає якусь свою власну енергетику. Наприклад, фіранка - це шматок тканини або тюлю, яким запинають вікно, двері тощо. Це слово несе в собі енергетику тепла, затишку, який ми принесли з дитинства.
ВідповістиВидалитиДоброходська Анастасія ФУБ-1-17
Автор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиМої улюблені слова "коліжанка" та "філіжанка", адже вони пронизані такою невимовною атмосферою доброти, ніжності та спокою. Промовляючи слово "філіжанка" неначе відчуваєш аромат свіжозвареної кави, що огортає тебе теплими обіймами.
ВідповістиВидалитиКотула Анастасія, ФУб-1-17.
Мої улюблені слова "коліжанка" та "філіжанка", адже вони пронизані такою невимовною атмосферою доброти, ніжності та спокою. Промовляючи слово "філіжанка" неначе відчуваєш аромат свіжозвареної кави, що огортає тебе теплими обіймами.
ВідповістиВидалитиКотула Анастасія, ФУб-1-17.
Мені подобаються слова "чорногуз, бусол, бузько, бусьок", що означають лелека. Лелека вважається вісником весни, найкращої пори року. Лелека - символ чогось нового, нове майбутнє.
ВідповістиВидалитиСкорик Лілія, ФіКб-1-17-4.од
Мої улюблені слова - ''мрія'', ''надія'' і ''любов''.
ВідповістиВидалитиЛюбов — почуття глибокої сердечної прихильності до особи.
Надія - це віра в позитивну, з точки зору суб'єкта, розв'язку ситуації, що склалась у його житті.
Мрія - процес фантазування, при якому людина прогнозує деякі майбутні події, настання яких вона натхненно бажає. Слово ''мрія'' винайшов український письменник Михайло Старицький.
Коли я вимовляю ці слова, моє серце сповнюється особливими почуттями, теплотою.
Українська мова вважається наймилозвучнішою у світі. Вона дивує й захоплює багатством словника, безмежністю форм, плинністю. Кожне слово має свій відтінок: сум, радість, гумор, щедрість, щирість.
ВідповістиВидалитиМоє улюблене українське слово "зашарітися", яке означає "почервоніти, покритися рум'янцем". Воно таке сором'язливе і наче якесь дитяче.
Сірко Ольга, ФіКб-1-17-4.0д
Давиденко Ксенія,ФіКб-1-17-4.0д
ВідповістиВидалитиМоє найулюбленіше слово в українській мові - "РАХМАННИЙ".Воно означае: СПОКІЙНИЙ(який має вдачу, що відзначається спокоєм, рівністю),РІ́ВНИЙ, ТИ́ХИЙ (який поводиться тихо, не створює неспокою); СМИ́РНИЙ, СУМИ́РНИЙ, РАХМА́ННИЙрідше (не здатний спричинити зло, схильний до злагоди); ФЛЕГМАТИ́ЧНИЙ (який характеризується незворушним спокоєм, що межує з байдужістю).
Мені подобається як це слово звучить та вимовляеться- легко та плавно,ніби повітряне.
Пилкін Микита, ФіКб-1-17-4.0д
ВідповістиВидалитиВ українській мові мені дуже подобається слово "тьмяний". Це слово означає "неяскравий", якщо казати про світло або вогонь. Також це слово в деякій мірі може означати колір (матовий, без блиску, мутний, непрозорий). Мені подобається це слово, бо воно таке ласкаве та з легкістю вимовляється.
Євсюкова Єлизавета, Дзб-1-17-4.од
ВідповістиВидалитиМоє улюблене слово КОТИСЬКО. Здавалося б звичайне слово, але з таким добрим та іронічним присмаком з ноткою розбишацтва. Слово поєднує в собі одночасно дуже ніжне "муррр" і таке голосне"мяу".Це слово завжди навіює тепло, м'якість, пухнастість. Вимовляючи це слово відразу згадується дитинство і казки, які роповідала бабуся.
Рой Діана (Фікб-1-17-4.0.д)
ВідповістиВидалитиМоє улюблене слово в українській мові-ПОЛУНИЦЯ.Полуниця-назва рослин і плодів одного виду з роду суниці.На мою думку,це слово дуже милозвучне.Дуже цікаво те,що колір плоду відіграв важливу роль у створенні цього слова.Слово «полуниці» вважають похідним від дієслова «паленіти» (у давнішій формі *поленіти) — «яскраво горіти», «червоніти», «рум'яніти». Назва пов'язана з яскраво-червоним кольором ягід полуниць. Також,мені подобається це слово тому,що воно нагадує мені найулюбленішу пору року-літо.
Радінович Олександра (Фікб-1-17-4.0.д)
ВідповістиВидалитиВ мене дуже багато українських улюблених слів, але зараз можу сказати, що найбільш імпонує мені слово "ЧВИРЯ"
Чвиря – непогода, слякоть. Можливо, на мій вибір вплинула сьогоднішня погода.
“А зима зовсім згнила, і шкульгає Різдво в мряку чвирі…” (Микола Хвильовий).
Фрига Олександра,Фікб-1-17-4.0д
ВідповістиВидалитиВ українській мові є багато цікавих та унікальних слів,тому важко вибрати одне улюблене.Проте мені подобається слово ПРИМИЛЯТИСЯ. Воно означає поведінкою, розмовою, манерами намагатися подобатися кому-небудь, зваблювати когось; словами, вчинками піддобрюватися до кого-небудь з певною метою; підлещуватися.
“Він крутився поміж своїми людьми, усміхався та примилявся до їх та нишком іноді казав кому щось…” (Б. Грінченко).
Михайленко Ольга(Фікб-1-17-4.0.д)
ВідповістиВидалитиТак як українська мова є одною з наймилозвучніших мов у світі, то було досить важко обрати найулюбленіше. Я передумала безліч слів і вибрала слово, яке я постійно вживаю. Це "КОТИК"!!! Так, так, саме котик.. Звичайно, це не початкова форма слова, проте воно настільки мені подобається, що я не змогла не написати саме про нього. Ну хіба вам неприємно звертатися до когось, хто вам дуже рідний і серцю милий зі словами :" котику", "сонечко" чи "зіронько"? Наприклад, мені це дуже подобається!
Петрик Анастасія (Фікб-1-17-4.0.д)
ВідповістиВидалитиУкраїнська мова солов'їна, адже вона багата величенним словниковим запасом, тільки різних смислових понять вчені нараховують більше п'яти мільйонів. Мені до вподоби слово "Коліжанка" - це слово з сучасної львівської говірки і означає воно - подруга, приятелька.
Одразу уявляєш собі, як вуличкою прогулюються дві симпатичні
коліжанки-панянки в камізельках, а їм посміхаються батяри, котрі шукають нових неймовірних пригод. В універі коліжанка розділить з тобою усі принади студентського життя! На роботі з нею можна трішечки відволіктися від буденних справ та побазікати про сяке-таке за чашечкою запашної кави під час обідньої перерви, і день усміхнеться! Мати коліжанку - то велике щастя! Бо з нею можна порадіти, подуріти та поплакати одночасно.
Чистякова Діана, ФІКБ-1-17-4.0д
ВідповістиВидалитиМені завжди здавалося, що українська мова надзвичайно точно передає і навіть підкреслює зміст поняття саме через звучання слова. Тому і слова українські для меня трошки більше, ніж набір звуків. Це певні почуття, кольори, запахи і спалахи. Найбільше подовається слово Вірші (приємне звучання і чудове значення). Також серед улюблених:кава, дзеркало, струмінь, диво та багато інших.
Автор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиАкулова Альона, ФІКБ-1-17-4.0д
ВідповістиВидалитиНаша мова дуже різноманітна і має багато цікавих слів, які ми зазвичай не використовуємо у своєму житті. Але у кожного з нас є слово, яке запало нам до душі.
Для мене це - легіт. Я почула це слово, коли ще була маленька. Його часто говорить моя бабуся. Вона любить українську мову і привчає усіх розмовляти саме на рідній мові. Це слово означає легкий приємний вітерець. Слово, здавалось би, дуже просте, але як гарно воно звучить.
Варченко Ганна, ФІКб-1-17-4.од
ВідповістиВидалитиМоє улюблене слово в українській мові-"батько". Воно приховує в собі: силу і любов, щирість і тепло. Саме в нашій мові воно звучить якось по своєму і веде нас протягом всього нашого життя.
Автор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиЯлинна Марина, ФіКб-1-17-4.0.д
ВідповістиВидалитиУкраїнська мова - одна з наймилозвучніших мов світу. Важко описати усі її барви та відтінки. Тому й не дивно, що кожен може виділити слова, які найбільше припадають до душі.
Моє улюблене українське слово - "духмяний", тобто "ароматний", "запашний", той, що має сильний і приємний запах. У мене воно асоціюється з приходом весни, коли вся природа оживає, а в повітрі змішуються різноманітні п'янкі аромати квітів, фруктів та свіжої трави.
Білик Євген, ФІКБ-1-17-4.од.
ВідповістиВидалитиВ українській мові багато цікавих, милозвучних та сильних слів. Мені найбільше імпонує слово слово "єдність". Воно означає тісний зв'язок, згуртованість, цілісність, неподільність. В мене це слово асоціюється з Україною, українцями, з силою та стійкістю українського народу.
Наконечний Вадим Валентинович, ФіКб-1-17-4.0д.
ВідповістиВидалитиМабуть не варто писати небайдужій аудиторії, патріотам нашої Батьківщини, про красу та милозвучність української мови, тож спробую залишити лаконічний коментар. Моїми улюбленими українськими слова є "ФАЙНИЙ", тобто "гарний", "хороший", і "КОЛЕЖАНКА"(у розмовному стилі - "КОЛІЖАНКА"), що означає "колега по роботі", "приятелька", "подруга". Мій вибір, певно, пов`язаний із захопленністю культурою та побутовою мовою мешканців Західної України.
Дворецький Дмитро Юрійович, ФіКб-1-17-4.0д
ВідповістиВидалитиВивчаючи англійську мову, я розмовляв з багатьма іноземцями і найчастіше питали про те як сказати українською, що ти щось, або когось любиш. Я відповідав що в нас люблять все, але КОХАЮТЬ тільки жінку. Вони дивувалися, а я вважаю що це слово відображення нашої культури та відношення до жінки в Україні. Справді, з давних-давен жінка була центром родини. Жінка - це символ миру,злагоди та народження нового життя. Наша жінка любить весь світ та всіх людей у ньому, а кохає вона тільки свого чоловіка. На мою думку, неймовірне слово, бо коли жінка говорить тобі "Я ТЕБЕ КОХАЮ", вона говорить, що не тільки тебе любить, а й те що вона тобі вірна і буде завжди з тобою. Ось така вона українська мова)
Циба Олександр Юрійович, ФіКб-1-17-4.0д
ВідповістиВидалитиМені найбільше подобається слово "АПЕТИТНИЙ". Це слово підходить для підсиленя багатьох виразів.
Автор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиАвтор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиОгіренко Михайло Андрійович, ІНб-1-17-4.0д
ВідповістиВидалитиСеред словникового безмежжя, встеленого безліччю гарних виразів, виокремлюється для мене таке слово - велич. Воно настільки глибоке. Воно виражає суть чогось незвичайно гідного. Його не можна застосувати до будь-чого. Велич можна використати, коли ти на 100% впевнений у цьому. Хотілося б щоб кожен, без сумніву, міг сказати "велич" про те, що йому близьке.
Тівоненко Єлизавета Юріївна ІНб-1-17-4.0д
ВідповістиВидалитиУкраїнська мова насичена милозвучними словами, які проходять у саме сердце і залишаються там назавжди. Серед них тяжко знайти найулюбленіше, але мені подобається слово "щебетати". Мені дуже подобається музика, а спів птахів ще більше. Коли я чую це слово, я одразу уявляю соловейка, який прокинувся і одразу дарує світу гарну мелодію. Вважаю, що щебетання - це уособленя жіночого, дзвінкого і милого голосу. Чую щебетання жайборонка - і одразу на душі тепло, і одразу на душі весна...
Там на горі на високій щебетала сойка (Коломийки, 1969)
Сімон Анна Андріївна, ІНб-1-17-4.0д
ВідповістиВидалитиВ українській мові є безліч красивих, милозвучних, а головне - дуже логічно побудованих слів, які є далеко не в кожній мові. Наприклад, візьмемо назви місяців. Назва кожного місяця описує певний процес або явище, яке його характеризує. Хіба це не дивовижно? Візьмемо слово "квітень". Коли чуєш це слово, одразу уявляєш початок весни. На деревах з'являються бруньки, листочки і маленькі квіточки, співають пташки, сонце яскраво сяє. Я вважаю, що це дуже цікава фішка української мови, яка вказує на її давнє походження.
Мені дуже припало до душі таке модерне слово , як "Вподобайка" - український відповідник одному з найупізнаваніших слів світу , а саме слову " Лайк". Український аналог звучить неймовірно милозвучно , ніжно и до того ж досить комедно , що не може не подобатися .Отже , підписуйтесь та ставте вподобайки :)
ВідповістиВидалитиІсб-2 Примаченко Ярослав
КАЛАБАНЯ - ніби гидота, а звучить слово приємно :-)
ВідповістиВидалитиУсім відомо, що наша мова дуже милозвучна, гармонійна та солов'їна.Кожне слово є ніби витвором мистецтва. Тому мені важко обрати якесь окреме. Одним із улюблених українських слів є "кохання".
ВідповістиВидалитиВоно є таким приємним за звучанням, глибоким, особливим. Також, наприклад, росіяни, важко розуміють це слово, адже їхньою мовою це просто "любовь".
Кохання є почуттям глибокої сердечної прихильності до особи іншої статі; закоханням.
Плоха Анастасія, ФАб-4-18
В українській мові є багато гарних слів , але моє улюблене - "ненька".Це милозвучне слово асоціюється в мене з ніжністю,турботою, теплом,підтримкою і найріднішою людиною в світі.Загалом з усім тим ,що я потребую кожного дня .
ВідповістиВидалитиТкаченко Марія ФАб-4-18 (1п/г)
Моє улюблене українське слово - "цукерка". Це слово, на мою думку, навіть звучить солодко. Лише почув- одразу відчуваєш смак цукру. Мені не можна було їсти солодкого в дитинстві, бо дуже хворіла, вперше його спробувала коли мені вже було шість років. Я ніколи не забуду ту радість від першої в житті цукерки, певно тому це слово завжди асоціюється в мене з щастям.
ВідповістиВидалитиКісельова Маргарита
Постолюк Павло Сергійович, ІСб-1-19-4.0д
ВідповістиВидалитиНайбільше в українській мові мені подобається слово - " Воля", оскільки значення цього слова, кожен розуміє по-своєм. Для когось, це особисте, а для іншого це воля всього народу вцілому. Навіть в українському гербі ми бачимо слово - "ВОЛЯ". Особисто, коли я чую це слово, то відразу постає Україна, українсьий народ, наші страждання, і далекий шлях до незалежної, ненавязної волі. І я повністю згоден зі словами, дійсно великої людини Т.Шевченка - "Немає гірше, як в неволі, про волю згадувать".
Солоп Дарина, ІСб-1-19-4.0д
ВідповістиВидалитиМені дуже подобається слово "філіжанка".
Воно звучить якось тепло, по-рідному.
Навіть коли тебе запрошують провести вечір за філіжанкою кави або чаю, замість чашки або кружки,тобі приємніше приймати це запрошення.
На душі стає добре, та й розмови ведуться легше.
З філіжанок напої смакують ліпше :)
Железняк Марія, ІСб-1-19-4.0д
ВідповістиВидалитиВ українській мові багато милозвучних та цікавих слів,але мою увагу привертає слово "кульбаба". З одного боку дуже кумедне, а з іншого, назва цієї квітки вимовляється з особливою добротою та ніжністю. Коли чую слово "кульбаба", одразу згадую бабусине подвір'я, всіяне загадковими жовтими,а пізніше, білими пухнастими створіннями, які символізують легкість та невагомість.
Воєводіна Анастасія, ФАб-3-19-4.0д
ВідповістиВидалитиМоє улюблене українське слово - "виднокрай". Мені дуже подобається, що на відміну від слова "горизонт", яке звучить більш по-науковому, виднокрай відразу навіює якісь романтичні думки і асоціації. Та й саме слово звучить дуже поетично.
Взадалі,у мене є багато улюблених українських слів. Можу назвати деякі з них:
ВідповістиВидалитинаприклад,слово " кумедний " мені неабияк подобається, адже нагадує якогось товстенького, маленького чоловічка на ім'я Кумедник, який дуже життєрадісний та підіймає усім настрій)))
Також слово-архаїзм " червоні ланіти" дуже милозвучне,означає " червоні щічки" і нагадує красиву дівчину,у якої щоки покрасніли від приємного, несподіваного компліменту.
Є і багато інших слів, які мені запам'яталися:прикметник солов'їний, тобто солов'їна пісня або солов'їна мова, журавлиний.
Ковальчук Катерина, ФАБ-3-19-4.од
ВідповістиВидалитиМоє улюблене слово - "плекати". Одразу навіює приємні почуття тепла і любові. Це слово означає з любов'ю виховувати когось (наприклад, дитину) або зберігати в пам'яті, думках, серці кого-небудь, мріяти про здійснення чогось.
Щербина Наталія, ФАб-3-19-4од.
ВідповістиВидалитиЯ дуже ціную українську мову.Її чисте,а особливо по-щирому лагідне звучання на вустах у людей.Розмовляючи українською правильно та чітко, я відчуваю себе справжньою патріоткою. Ця мова сповнена різнобарв'ям слів,деякі з яких є моїми улюбленими.Наприклад, старослов'янське слово"чудернацький", "десниця", "когут","чадо".Чи, також, фразеологізм "цап-відбивайло".Мені подобаються саме ці слова, тому що вони сповнені чогось незвичайного, фантастичного,є цікавими та привабливими. А слово "чудернацький" несе за собою щось загадкове, чудне й водночас зрозуміле. Такі слова просто приємно вживати, бо вони збагачують скарбницю мовно-літературних слів.
Медвідь Ірина, ФАБ-3-19-4.од
ВідповістиВидалитиЯ як майбутній філолог, маю знати правильність прекладу слів, виразів. Моє улюблене українське слово "кришмітка", що означає "hash-tag","решітка". Але українською звучить досить мелодійно і незвичною. А ще слово є невід'ємною частиною мого соціального життя.
До нещодавнього часу я не замислювався яке моє улюблене слово в українській мові. Спочатку я хотів обрати слово СВІТЛИНА, яке влучно передає суть процесу фотографії щирою українською, але все ж таки я зупинився на ФАЙНО. Це суто український спосіб сказати що все просто чудово. Воно випромінює національний колорит.
ВідповістиВидалитиМабуть, єдине слово, яке викликає в мене цілий спектр емоцій - це слово ПРИСТРАСТЬ. Запал, бажання, почуття близьке з безумством.
ВідповістиВидалитиТи, немов відчуваєш його кінчиком язика, але щойно торкнувшись - уже не можеш зупинися. Воно поглинає тебе, проникає до найглибших та найтемніших куточків душі і опановує почуттями.
Різко, але в той час дуже ніжно огортає тіло теплом і ледве-ледве обпікає. Це той самий крок, який розділяє насолоду та біль. Це та золота середина, думка про яку примушує тремтіти від бажання і назавжди залишається в серці.
СВІТАНОК
ВідповістиВидалитиДуже важко обрати улюблене слово, адже їх так багато. Люстерко, манюня, лебідка, зайченя, зіронька та ще багато інших слів від яких тепло на душі. Але, мабуть, потрібно виокремити слово "Ненька", адже воно асоціюється з теплом, комфортом та підтримною. Коли я його промовляю, то наче переміщаюсь в дерев'яний будиночок з каміном, у якому потріскують дрова, я сиджу біля нього, в руках теплий чай, грає моя улюблена музика і я у колі найрідніших мені людей. Це просто прекрасне слово яке хочеться говорити щодня та зберігати у серці навічно.
ВідповістиВидалитиОсобливо в мене,улюбленого слова в українській мові немає.Моя рідна мова має багату лексику,наповненою різними словами,від власне українських,до неологізмів та термінології.А багата синонімічність слів взагалі робить неможливим перерахувати улюблені слова.Тому мені подобаються абсолютно всі слова в українській мові
ВідповістиВидалитиШуточкін Владислав ІСБ-1-19-4.0д
Мені подобається слово "цмулити". Саме це слово я асоціюю з дитинством,безтурботністю та насолодою. Це слово означає "пити щось із насолодою". Так само всі маленькі дітки і дитинчата тварин цмулять материнське молоко і набираються сил ,щоб пізнавати сповна цей прекрасний світ.
ВідповістиВидалитиТакож одним із красивих,на мою думку, слів є слово "виднокрай" . Це слово має багато синонімів , таких як : обрій,горизонт та інші. Але саме це слово передає всю красу природи нашої країни.
Звісно, українська мова багата і має безліч красивих слів. Я не можу перерахувати всі, адже це не поміститься у цьому коментарі. Але кожен українець знає , що наша мова - солов'їна, милозвучна та багата.
Петренко Марина ФАБ4-19
На мою думку, ні одна мова у світі не звучить так милозвучно,ніжно,щиро і солов'їнно, як українська. Мені дуже подобається слово "пацьорок"- те,що особливо до вподоби жінкам.Синоніми цього слова:намисто,торочки,пасма. На сьогодні афоризм "пацьорок" рідко вживається в повсякденній розмові,проте для написання цікавого твору можна дуже вдало використати його. Мені сподобався цей термін під час інтерв'ю української телеведучої Ольги Фреймут. Цей "крилатий вираз" назавжди закарбувався в моїй пам'яті.
ВідповістиВидалитиБендера Оксана ФАБ4-19
На мою думку, не дарма українській мові присвоюють звання наймилозвучнішої та найгарнішої. Особливо у піснях ми відчуваємо ніжність нашої рідної мови, яка пестить слух і дарує насолоду.
ВідповістиВидалитиМені дуже подобається слово «вподобайка», яке відразу ж викликає посмішку на обличчі та позитивні емоції. Як на мене, то це дуже вдала заміна «лайку», що ми делалі частіше використовуємо у побуті. Воно досить спірне, адже не зафіксоване в українському словнику, проте останнім часом все більше набуває популярності.
Також мені імпонує слово «кебета», що є своєрідним національним відповідником до таких слів, як «здібність», «уміння», «хист» . Слово трапляється у творчості Шевченка: « Ех, якби-то!.. Та що й казать?
Кебети не маю».
Звісно, що це далеко не весь перелік слів, що запали мені прямо в серце і полонили мою душу. Я дуже надіюся, що власне українські слова з часом витіснять іншомовні їм відповідники. Адже ніяка мова не здатна зрівнятися за милозвучністю з українською!
Моцар Влада ФАБ4-19
Моє улюблене слово-"ґазда".У мене воно асоціюється з справжнім чоловіком і батьком,госполарем.Можливо, це слово не є загальновживаним ,але для мене воно таке приємне і рідне.
ВідповістиВидалитиВідверто кажучи, моє улюблене українське слово - "паляниця". Це слово нагадує мені щось світле, запашне та ласкаве. Як тільки я чую це слово, уже автоматично відчуваю запах цього пшеничного, справді українського хліба. Використовувати цю лексему можна повсякчас у будь-якій формі мови: офіційній чи розмовній. Саме це слово, "паляниця", на мою думку, підтверджує факт милозвучності нашої рідної мови. А також, через складну та унікальну будову, а саме, чередування м'яких приголосних, таке слово буде дуже важко вимовити будь-якому іноземцю.
ВідповістиВидалитиМоє улюблене слово -"тепло".
ВідповістиВидалитиУ мене воно асоціюється з моїм рідним будинком і сімейним вогнищем. Тільки позитивні асоціації спадають на думку, коли я чую його.
Це ще раз доводить те, що українська мова - унікальна. Кожне слово має своє емоційне забарвлення і може трактуватися по-різному.
Бухтяр Анастасія ФАБ4-19
Моє улюблене українське слово- КОХАННЯ. Його лексичне значення мені дуже до вподоби. Кохання - унікальне почуття, особливе ставлення, плекання, навіть оберігання того дива, що є подарунком долі. Мені імпонує вислів Івана Нечуя-Левицького з використанням цієї лексеми:"Кохання обняло її палку душу ніби полум'ям"
ВідповістиВидалитиМої асоціації полюють щось тепле, приємне,ніжне й дивовижне.
Міняйло Ірина ФАБ-4-19
Сонечко - моє найулюбленіше слово в українській мові. Сонечко завжди зігріває нас, особливо літом, і коли закінчується дощ та виходить сонечко покращуеться настрій. Такой моя матуся часто називала мене сонечком у дитинстві. Лексичне значення цього слова може бути дуже різним, але все одно ємоційне забарвлення буде дуже теплим і ніжним. Взагалі в українській мові багато таких слів, тому її і називаються наймилозвучнішою з усіх мов.
ВідповістиВидалитиДана Білоусова ФІН-1-19-4.0з
Кондаурова Ксенія ФАБ-4-19
ВідповістиВидалитиМоє найулюбленіше слово - шкатулка. Я вважаю, що воно просто чарівно звучить. Натяк на загадковість і якусь нотку містики з'являється через поєднання глухих і шиплячого звуків. Тож коли я чую це слово, моя уява мимоволі малює в моїй голові картини окультивного змісту. Ось таке незвичайне, а можливо й надзвичайне слово.
На мою думку неможливо вибрати одне улюблене слово в нашій милозвучній українській мові. У одного слова можуть бути як гарні синоніми, так і не дуже. Але слова, які використовують письменники у своїх творах завжди більш емоційно забарвлені, тому для себе я обрала слово - "Виднокрай". Це те саме, що обрій, горизонт, але значно поетичніше, погодьтесь. В своїй уяві я сприймаю слово "виднокрай", як захід сонця, десь, біля тихого, спокійного озера на батьківщині.
ВідповістиВидалитиКонопльова М. М. ФІН-1-19-4.0з
Українська мова завжди вирізнялася своєю милозвучністю. Вже самі слова її містять у собі яскраві образи, що нерідко є куди глибшими, метафоричнішими, ніж власне семантичне їх значення. Найдужче мені уподобались україньські назви деяких кольорів, наприклад, бразолійний та синьогарячий. Синьогарячий - абсолютно неймовірне, на мій погляд, слово. Воно саме по собі, в абстракції від інших слів, подібне до художнього тропу, що оживлює уяву й змушує побудувати нові асоціативні зв'язки, по - новому поглянути на давно знайомі речі. Накшталт оксюморона, це слово поєднує непоєднуване, неначебто насичує холодний відтінок новим для нас сенсом, робить його затишним чи навіть палким, полум' яним. Найбільше в нашій мові я люблю саме такі слова, слова що застигають у свідомості приємним спомином, подібно до напівзабутого сну або нейздісненної мрії. На мою думку, такі слова і слугують найбільш цінним і піддатливим матеріалом для побудови художніх творів.
ВідповістиВидалитиПавленко Ксенія ФАБ-4-19-4
ВидалитиЛах Мар'яна ФАБ-4-19
ВідповістиВидалитиМоє улюблене українське слово - "серпанок". Коли я промовляю його, у моїй уяві завжди постає картина серпневого ранку, коли ще тільки-но розвиднюється. Це слово доволі рідко вживається, але мені воно тим і подобається. Серпанок...це слово навіює певну загадковість, легкість, романтичність.
Мені подобається слово «леліяти». Воно випромінює милозвучність, завдяки своїм голосним і дзвінкому приголосному «л». Крім його приємної тональності, радісно усвідомлювати значення цього слова. Леліяти – це оточувати ласкою, піклуванням; пестити, голубити. Тобто всі риси цього слова надихають любов’ю до нього.
ВідповістиВидалитиМарченко Тетяна. ФАБ-4-19
ВідповістиВидалитиМоє найулюбленіше українське слово є - "кохання". Воно оповите шатром тепла та ніжності. Це слово змушує тебе відчувати яскраві емоції, а асоціації відносять тебе в країну спогадів із юності або дитинства. Це надзвичайне слово є цікавим, а особливо зміст, який криється за ним. Тому що для кожної людини він є особливим.
Моє улюблене слово -Оксана.Хоч воно й не питомно українське,та його тлумачення цілком розкриває ментальність мого народу,ми гостинні люди,щедрі, як море! Так звуть мою доньку, хоч є безліч імен для неї: Оксанка, Ксюня,Оксанушечка або ,як звала вона себе у дитинстві ,Сяна!
ВідповістиВидалитиМоє улюблене слово в українській мові "йти". Здавалося б в ньому немає нічого особливого. Але виявляється, що до нього існує близько п'ятидесяти синонімів. Брести, плентатися, чимчикувати, волочиться, пересуватися, прямувати, ступати, крокувати і багато інших цікавих версій всього лише одного слова. Як багато мов у світі можуть похвалитися таким різноманіттям? Завдяки лише одному дієслову ми можемо побачити різноманіття синонімів в українській мові.
ВідповістиВидалитиКовальчук Катерина, ФАБ-3-19
ВідповістиВидалитиМоє улюблене слово - "плекати". Одразу навіює приємні почуття тепла і любові. Це слово означає з любов'ю виховувати когось (наприклад, дитину) або зберігати в пам'яті, думках, серці кого-небудь, мріяти про здійснення чогось.
Мені подобається українське слово «анітелень», яке має значення – ні слова, ні звука. Красиве та сучасне слово, яке є маловідомим, тому, на мою думку, викликає подив та заохочення співрозмовників. «Анітелень» - слово, яке точно знадобиться вам у повсякденному житті. Воно збагатить вашу мову та зробить вислів мелодійнішим.
ВідповістиВидалитиГригоренко Діана, Фінб-1-18-4.Оз.
Українськова мова - надзвичайно милозвучна. Тяжко, виділити найулюбленіше слово. Читаючи поеми українських авторів, ми насолоджуємося та відчуваємо емоції, скрізь слова їх поєднання.
ВідповістиВидалитиПроте, слід виділити такі поняття як "кавалерія" (орден) за творчістю Г. Квітки-Основ’яненка.
Бердичевська Катерина, СРб-1-18-4.Од.
ВідповістиВидалитиУкраїнськова мова - надзвичайно милозвучна. Тяжко, виділити найулюбленіше слово. Читаючи поеми українських авторів, ми насолоджуємося та відчуваємо емоції, скрізь слова їх поєднання.
Проте, слід виділити такі поняття як "кавалерія" (орден) за творчістю Г. Квітки-Основ’яненка.
Ринка Катерина, СРб-1-18-4.Од.
ВідповістиВидалитиМоє улюблене слово - "жвавий". Перш за все тому, що воно означає навпонення енергією, рух та швидкість. Коли вимовляєш це слово, то з'являється легка посмішка, і я відчуваю наповнення позитивом.
Моє улюблене слово також "мрія". Воно для мене надто особливе, магічне, сильне, можливо, в певному значенні "сакральне". Воно надихає рухатись далі, долати перешкоди, не здаватись та йти до своєї мети! Саме мрія дає нашому життю сенс, наповнює його, робить нас щасливими. І це просто неймовірно, адже це звичайнісінька лексема, яка просто складається з букв, проте має таке сильне значення для мене та кожного, є нашим мотиватором.
ВідповістиВидалитиМоє улюблене слово - "блават". Це така собі квітка волошка, вона нагадує мені теплі літні вечори,безтурботне студентське життя. Хочу відмітити,що блават дуже часто зустрічається у віршах поетів,наприклад як у М.Вороного "Блакитна Панна".
ВідповістиВидалитиЯцкова Є. Фаб 3-20
Марія Корган(ФАБ-2-20-4.Од)
ВідповістиВидалитиОсобисто мені до вподоби слово-діалект ''бавитися'. Будучи дитиною,я часто гостювала у своєї бабусі на Прикарпатті. Це був чудовий період мого життя. Граючись з моєю подругою,я часто чула від бабусі фразу:'' Чим ви бавитисі?''Подумавши декілька секунд, я зрозуміла значення цього слова. ''Бавитисі''- означає гратися, розважатися, тішитися, весело проводити час.
Це слово у мене асоціюється з дитячою безтурботністю,щасливою миттю в житті.
Галина Саган, кафедра всесвітньої історії, ІФФ.
ВідповістиВидалитиОдне з моїх улюблених українських слів - хвацький. Його рідко зараз вживають. Це слово можна зустріти, переважно, у літературних творах. Власне, я вживу його почула, як поступила вчитися до університету в Київ. На Тернопільщині, звідки я родом, його не вживають у розмовній мові. Під час навчання у мене була подруга з Богуслава, від неї я це слово вперше й почула і воно мені дуже сподобалося. "Хвацький", мені здається, це аналог нинішнього "успішний".
Худан Анастасія Дмитрівна, група ПБКБ-1-19-4.0д, Інститут Людини.
ВідповістиВидалитиМоє улюблене українське слово – щастя. Воно багатогранне та унікальне, кожен вкладає у нього свій зміст, тому воно наче й має форму, але в той же час – ні. Це посмішка від зустрічі, теплі обійми, гучний сміх та червоні щічки, це кава, зварена для тебе зранку, це відчуття того, що дома на тебе чекають, та ще багато-багато чого.
Свинера
ВідповістиВидалитиМені подобається українське слово "теревенити". Воно відображає український сільський колорит, і не схоже на жоден аналог з інших мов
моє найулюбленіше українське слово ВІЛЬНА💙💛
ВідповістиВидалитиЛюблю слово "горІлиць"!
ВідповістиВидалитиОдразу згадую пухнасті хмаринки, які пливуть небом, коли ти лежиш у травичці горілиць:)
Надія Лейковська Фаб2-20
ВідповістиВидалитиУлюблене слово - "Аґрус"
Дуже незвичайне і може спантеличити іноземців.
Чичота Ілона, ФАБ-2-20
ВідповістиВидалитиМені подобається слово "любка". Ніжне слово, яке виражає почуття до дівчини та дуже гарно звучить.
Моє найулюбленіше слово ЖАРІТИ , дуже часто його плутають з словом смажити ,а воно означає горіти як жар. Лише люди ,які справді знають українську мову зможуть зрозуміти його значення
ВідповістиВидалитиЗадвернюк Анна ФАБ-3-20
Ігнатенко Дар'я ФАБ-2-20
ВідповістиВидалитиМені дуже подобається слово «трепет», адже це найдивніше почуття, яке може відчувати людина.
Варто зазначити, що це слово має декілька значень, а саме: слабке мерехтіння або відчуття страху чи хвилювання, але йдеться не лише про негативні емоції. Ми можемо відчувати такий приємний і солодкий трепет по відношенню до коханої людини. Тремтіти всім тілом від кожного її доторку або приємного слова.
Жанна Карпенко, ФАБ 2-20
ВідповістиВидалитиодним із моїх найулюбленіших слів є слово "тендітна", адже воно характеризує дівчину, яка поєднує в собі озаки і чутливості, і ніжності, і чуттєвості, і такої невимовної світлості та невинності. Крім того, навряд можна знайти іншомовний еквівалент саме з таким значенням
Петренко Анна, ФАБ-2-20-4.0
ВідповістиВидалитид Мені дуже подобається українське слово коралі. Коралі-це прикраса з намистин, яку жінки носять на шиї. Червоні коралі є традиційним елементом національного одягу українців. Це слово звучить дуже красиво, і ніби вміщує в собі всю красу українського слова, милозвучність і гармонію. Кожного разу, як я його чую, моє серце тріпотить від любові до нашого краю. Я пишаюся нашим народом і такою прекрасною мовою!
Безнощенко Анастасія ФАБ-3-20
ВідповістиВидалитиМоє улюблене українське слово - невісточка. Зараз ми називаємо цю квітку ромашкою. Є навіть легенда про невісточку, яка померла, а в дворі в ту саму ніч виросла ромашка. Кожної ночі ромашка перетворювалась на невістку і всі хатні справи поробить, сорочки попре і їсти наварить, допомагаючи свекрусі.
Мені подобається слово «НІЖНІСТЬ», адже для мене це відчуття коли при зустрічі люди завмирають на секунду, обійнявшись та вдихаючи запах один одного; це усвідомлення, що є те місце, де тебе завжди чекають з любов'ю і з теплотою. Ніжність – це те відчуття, яке допомагає нам бути щасливим.
ВідповістиВидалитиБаранівська Діана ФАБ-3-20
АНТИРЕКОРД - слово з нашого пандемічного сьогодення. Ні, я не люблю це слово. Але я визнаю це слово і лінгвістичну правомірність його існування. Сприймаю його як оксиморон - стилістичний прийом поєднання непоєднуваного. Як на мене - дуже вдалий, кращого слова на означення великої кількості хворих на добу досі не вигадали. Чимало таких оксиморонів (спочатку мовних помилок) увійшли у вжиток і стали нормою, наприклад: червоне чорнило чи міський пейзаж.
ВідповістиВидалитиНайбільше мене зачаровує слово"цуцик". Ніжне, м'яке, наче пухнасте хутро. Слово "пес" на відміну від "цуцика" звучить грубо і агресивно. А ось "песик" зовсім інша справа.
ВідповістиВидалитиЯкщо ви власник цуцика, то я вам заздрю! Вважайте, що маючи цуцика, ви маєте вірного друга.
Шиманська Віка ФАБ-3-20
Мені до вподоби українське слово "ВОРКОТАТИ".
ВідповістиВидалитиСаме в мене воно асоціюється з чимось теплим та пухнастим, бо це те саме, що муркотати. Недарма в українському фольклорі так багато віршиків зі словами "Дитя буде спати, Котик - воркотати."
Мінаєва Л., ФАБ-3-20
Як на мене, слово "любов" одне з найпрекрасніших в українській мові та в світі. У цілому, це слово особливе та унікальне, адже символізує глибе й чудесне почуття сердечної прихильності до когось. Любити можна особу протилежної статі, батьків, домашнього улюбленця, рослинку й, у тому числі, Батьківщину. Світ сповнений любові - щасливий світ, а люди у ньому радісні й добрі. Даруйте любов!)
ВідповістиВидалитиМені подобається україньске слово "крихітко". Особливо звучання. Кличний відмінок-найчуттєвіший у візитівці української мови, адже в більшості інших мов, він збігається з називним.
ВідповістиВидалитиРимар Вікторія ФАБ-3-20
Римар Вікторія ФАБ-3-2-
Моє улюблене слово - КОХАННЯ.Для мене,у слові "кохання" є більше пристрасті, аніж у слові "любов". Не думаю, що "любов" якимось чином применшуватиме почуття, просто відводитиме акцент пристрасті.
ВідповістиВидалитиКохання – найсильніше з усіх залежностей, тому що воно одночасно опановує головою, серцем і тілом :)
Басараб Вікторія,ФАБ-3-20
Моє улюблене слово - веселка) Одразу моя уява малює яскраві, різнобарвні кольори, що надихають і приносять радість)
ВідповістиВидалитиМоє улюблене українське слово - родина,адже родина це найдорожче, що має кожний із нас. І саме це слова сповнене почуттям підтримки, сили, щастя, довіри та тепла.
ВідповістиВидалитиФаб 3.20Гриб Юлія
Моє улюблене українське слово – матуся.
ВідповістиВидалитиЦе ніжне слово змушує людину відчувати приємні емоції, які асоціюються з людиною, котру вони так називають. У більшості людей найпершим словом у житті є «мама», але похідне від нього «матуся» - це щось більш сакральне та ласкаве. Коли ми його чуєм, одразу ж уявляємо матусині обійми та все те, що ця сильна жінка зробила для нас – своєї дитини. Тому я вважаю, що воно заслуговує бути одним з найкращих, а тому й улюблених слів у житті.
ФКб-1-18-4.0д Батуріна Ірина
Мені дуже подобається слово «мереживо». В ньому є щось таке, що змушує повернутися до минувшини. Смакуючи його, можу уявити картинку в голові, коли ціле покоління жінок у старенькій українській хаті сидить біля невеличкого та ліхтарика сплітає нитка за ниткою, щоб створити майбутній шедевр. «Мереживо» як провідна частина поміж сьогоденням та старими часами, в ньому дотик епох та традицій, що змушує тремтіти моє серце.
ВідповістиВидалитиФКб-1-18-4.Од Лобода Єлизавета
Мені дуже подобається слово потеліпатися або потеліпалися.Тому що якщо сказати просто -пішов-,буде якось буденно.А якщо сказати потеліпалися-буде дуже емоційно забарвлено та весело.Та й взагалі слово теліпатися-дуже смішне.
ВідповістиВидалитиМені подобається слово заграва. Є в цьому слові щось таке цікаве .Заграва – відсвічування, відблиск, переважно від неба, яскравого світла, вогнів, пожеж, сонця тощо. Навесні заграва від сонця надзвичайно яскрава. Також слово означає сяяння неба під час заходу чи сходу сонця, вогнів міста за обрієм
ВідповістиВидалитиТрибушко Наталія Фкб-2-18
Мені дуже подобається слово ,,зорепад’’. Можливо тому,що часто,замріявшись,люблю ввечері дивитися у синю безодню нічного неба. А там розсипались мільярди зірок,і кожна з них,за легендою,чиясь душа. І ось одна,а за нею друга,третя,відірвавшись,летять з піднебесся вниз. Іноді,це справжній зоряний дощ. Тепер я знаю,що це природне явище,яке ще називають метеоритний дощ. Я вірю в те,що коли падає зірка,можна загадати бажання. Воно здійсниться. Я у цьому переконалася сама і не раз.
ВідповістиВидалитиТому виходьте з хати ввечері,дивіться на казковий зорепад. Насолоджуйтеся цією миттю. І хай він Вам обов’язково принесе здійснення всіх бажань.
Школяк Божена,Ісб-2-20
ВідповістиВидалитиНадзвичайно подобається слово "ШУБО́ВСНУТИ".Влітку, коли сонячні промені ніжно пестять нас своїм сяйвом, то хочеться плюхнутися у воду; пірнути, роблячи сплески. Це слово часто використовують в моїй сім'ї , особливо після того як всі попрацюють на городі. Тоді, на думку спадає лише одне - от би зараз шубовснути в холоднющу гірську річку чи кришталево чисті Шацькі озера…
Гопка Інна, Фкб-1-18
КОХАННЯ - це енергія, яка рухає життям. Кохання – це те, що допомагає;це те, що дарує неповторне й ні з чим непорівнянне щастя… Коли людина кохана та закохана вона може звернути гори. Коли я його чую та промовляю, мою душу переповнюють світлі та чисті почуття, емоції. Саме тому це моє улюблене слово.
ВідповістиВидалитиДядченко Марія (ФКБ 1-18)
Моє улюблене українське слово - "серпанок". Коли я промовляю його, у моїй уяві завжди постає картина серпневого ранку, коли ще тільки-но розвиднюється. Це слово доволі рідко вживається, але мені воно тим і подобається. Серпанок... це слово навіює певну загадковість, легкість, романтичність.
ВідповістиВидалитиЛах Мар'яна ІСб-2-20
Моє улюблене слово - "теревенити". Воно взагалі веселе, це слово, яке не примушує до розмов на серйозні теми. Адже саме слово має тлумачне значення "говорити нісенітниці". Кованько торкнув Радюка й сказав йому: «А ходім і ми в ту гостинну [вітальню] та послухаємо, за що то теревенять оті сиві голови та духовні персони!»
ВідповістиВидалитиМарченко Анна ФКБ-2-18
Моє улюблене слово - "шо". Несподівано, так? Да тому що його вимова порівняно з російським "что" просто мене зачаровує... Настільки легко й лаконічно воно передає лагідність та милозвучність нашої мови солов'їної. До речі, у Санкт-Петербурзі теш "шокають", бо так історично склалося, ми ж то всі знаємо хто його будував? Звісно я російськомовна людина, але по моєму "шо" дуже легко відстежити моє коріння =)
ВідповістиВидалитиВиноградський Костянтин, ІСб-2-20-4.0д
Моє улюблене слово "перманентний", що означає безперервний.Я випадково почув його за переглядом хокейного матчу і запам'ятав.Воно таке незвичайне,так гарно звучить, але маловідоме.
ВідповістиВидалитиКузьменко Андрій ІСб-2-20
Ляшун Юлія ФКБ2-18
ВідповістиВидалитиМоє улюблене слово – легіт. Саме слово придає якоїсь легкості. Особливо в жаркі літні дні, коли потрібно трохи прохолоди, відчуваєш насолоду від легіту, який є довгоочікуванним влітку.