Міжнародний день миру

 



                Студенти 1 курсу, 1 групи спеціальності «Історія та археологія»

 21 вересня на занятті з культури усного і писемного мовлення написали есе до Міжнародного дня миру.

Мир на Землі – це найбільше багатство

Мир потрібен усім!

Мир у нашій країні, у всьому світі

Мир – це надійне майбутнє країни!

«Мир і війна»

Ми за мир!



Звичайно, я як викладач, як свідома українка, просто як людина захотіла теж  поговорити на тему миру і написати, що для мене значить Міжнародний день миру. Я не просто багато читала, я не просто жила в мирі, я живу і перебуваю на межі миру і війни… Я –  донеччанка, моє життя поділилося на дві частини: до і після, тобто до 2014 року моя сім’я, і не тільки моя, жили в мирі, щось планували, просто жили й навіть не усвідомлювали, що це МИР. А ось уже 8 рік ми переживаємо страшну трагедію, війну. Що несе війна?  Смерть, лихо, втрату найрідніших, втрату рідного дому, просто жах! Я, звичайно, колись багато напишу про це: напишу про людей, яких вже немає, напишу про кожну долю, бо в кожного своя історія… Але сьогодні ми саме ті люди, що пропустили це все через своє життя і вміють цінувати прості речі: сонце, спів пташки, шум дощу, весняний грім, а не звук градів, упевненість, що діти сплять, а за вікном тихо і спокійно… І я розумію, якою ціною дається ця тиша… Зі студентами ми згадали нашу історію, проаналізували історію Світових війн. Згадали героїв сьогодення: Василя Сліпака, інших героїв АТО. Поспілкувавшись зі своїми студентами, я впевнено можу сказати, що я спокійна за наше майбутнє. Наша молодь вміє співчувати, вміє бути милосердною, вміє розуміти один одного, вірить у мирне майбутнє нашої України!

          Тетяна Вінтонів , канд. філол. наук, доцент 

 

 Мир - здається просте слово, але яке це слово безцінне в наший час, в нашій Україні.

 Восьмий рік ми не можемо казати, що є громадянами країни з миром, восьмий рік кожного дня, кожної хвилини є ті, хто захищає нас від ворога, щоб я, наприклад, могла здобувати вищу освіту. Так, я погоджуюся, що мир - це найдорожче нашої країни, але це не ціна життя чиїхось синів, чоловіків, батьків, дідусів.

 Пам'ятаю, коли мені  було 10 років,  я і думки не мала, що той військовий конфлікт, який розпочався після Революції гідності триватиме так довго. Що фотографії друзів моїх батьків висітимуть на дошці воїнів, тих, що загинули на Війні Донбасу. Що мій брат,  якому на той момент було 12 років, також буде захищати Україну на Сході. Не мала думки, що кожного разу, коли проходитиму повз меморіалу соняшників із простріляними квітами й листками, то зі завмиранням серця зупинятимуся. І стояти довгі хвилини, дивлячись на ті діри в квітах, і з болем на  душі розуміти, що за цим меморіалом велика історія, багато сліз, багато втрачених життів. На вісімнадцятому році життя моє мирне небо найдорожче. Прикро, що це не є тим, чим ми можемо пишатися.

Сорока Емілія ІСб-1-21- 4. Од

Що значить  слово МИР? Це слово лише з трьох літер, але воно мега важливе для всього Світу. Мир - це важлива складова для всіх жителів Землі. Без миру не було б стільки усміхнених облич, всі люди   ходили  б понурі, засмучені, нещасні.

На жаль,  так і сталося з моєю країною, прийшли війна і смерть, з її гострою  косою, що знищує молодих хлопців-воїнів, наших однолітків, які ціною свого життя мужньо захищають нашу українську землю  від ворога на Донбасі. Вони не злякалися смерті, а з 2014 року пішли відвойовувати мир, спокій України, для них це стало найголовнішим завданням їхнього життя. 

Нам важко змінити зовнішні обставини, але в нашій волі змінити себе.  Мир в нашій Україні залежить від кожного з нас! Українці – миролюбива нація, ми не розпочинали війни. Але, як гідні нащадки козацького роду, завжди станемо на захист своєї держави. 

  Вірю, розквітне наша Україна в мирі, достатку, злагоді .  І як сказав

Т.Г Шевченко  «І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі …» Дмитро Мозговий ІСб-1-21- 4. Од.



Мир потрібен усім!

Мир - це безцінний скарб людства, який кожен повинен цінувати. Це не тільки життя без війни, це життя у порозумінні з іншими людьми. Якщо кожна людина буде відповідати добром, світ стане краще та жити стане легше. Нашому світу не вистачає доброти один до одного, саме тому відбуваються війни та конфлікти між державами та людьми. Ми повинні вміти розмовляти один з одним за для порозуміння, тому що мир – це перемога діалогу над силою.

Войналович Владислав ІСб-1-21- 4. Од.

Мені дуже пощастило, що я ніколи не знала, що таке справжня війна. Не знаю, який страх відчувають люди, коли над їхніми будинками літають снаряди, коли горе приходить несподівано, коли життя ламається в один момент. Все, що мені залишається – це  пропускати всі ці жахіття через свою призму світосприйняття, намагатися зрозуміти людей, які це пережили,  співчувати їм.

Війна завжди була, є і, на жаль, буде. Саме зараз, поки я сиджу у своєму теплому, затишному домі, на сході моє країни йде війна. Я дійсно дякую всім, хто захищає це, не тільки моє мирне небо, а й багатьох українців. Я вдячна, що можу вільно ходити з подругами вулицями, скаржитися на життя або йому радіти. Ми, хто далекі від розуміння воєнного лихоліття, можемо тільки уявляти, яка ціна покладена в нашу щоденну, не завжди радісну суєту. І, звісно, співчувати...

Брославець Яна ІСб-1-21- 4. Од.

МИР

Так склалось в житті, що ми, люди, не завджи цінуємо те,  що маємо. Увесь час намагаємося тягнутися до чогось вищого, омріяного, інколи забуваючи про справді важливі чинники, що стосуються кожного. Мир - одна з основних умов для розвитку та щасливого життя, хоча часто ми забуваємо про його важливість. «Війна мене не торкається..», «Я далеко від цього, можу не замислюватися…» На жаль, люди, які мислять схожим чином, не розуміють, що можуть потрапити на місце жертви у будь-який момент , відчути на собі увесь моторош війни. Світ не такий великий як може здаватись. Потрібно розуміти, що існують проблеми, про які не потрібно мовчати, а усіма силами кооперуватися і знаходити можливість побороти їх. Чи можливо повністю перемогти непорозуміння між державами? На жаль, ні. Та коли люди зрозуміють цінність людського життя, мирного неба над головою, виховають у собі небайдужість до подій навколо - ось тоді у нас з‘являться шанси на гармонійне співіснування. Мир - фундамент надійного майбутнього країни. Саме він є відліком та опорою безпечного, вільного буття для кожного. Мир - потрібен усім!

Дикун Олексій ІСб-1-21-4.0д

 



Мир і війна

Історія людства  - це історія війн. Лише 292 роки, людство мирно співіснувало на земній кулі. З давніх-давен окремі групи людей ворогували з різних часто навіть їм не відомих причин. Найчастіше вони боролись за територію і ресурси, навіть зараз у 21 столітті йдуть війни саме за володіння землею і її багатствами. В книгах ці події дуже романтизовані, хоч в них і описуються жахливі і моторошні речі, але описані вони занадто фантастично і занадто людяно, тому зазвичай складається неправильне поняття війни. Також, великий вплив створюють фільми та комп’ютерні ігри, в яких війна - це дивовижне видовище з неймовірною кількістю спецефектів й дивовижним музичним супроводом.

Але на жаль є ті, хто знає, що таке війна, є ті хто відчув її на собі. Такі люди не говорять про це. Вони ходять серед нас, вони з нами спілкуються і взаємодіють. Ці люди пізнали війну такою, якою вона є насправді, на їх серцях глибокі шрами, а на їх обличчях невимовний біль. Ніхто окрім них не може відчути, що таке війна, ніщо не може передати того, що вони бачили і чули. Навіть, перечитавши десятки творів і статей, це не допоможе дізнатися про їх відчуття, про справжню війну. Лише такі люди знають, що таке справжня війна і що таке мир, лише їм відомий жах війни і лише їм відома цінність миру.

Ворона Гліб ІСб-1-21-4.0д

 



„Мир і війна”

Мир і війна – це ті речі, які переслідують людство усю його історію. Бо дійсно, після кожної масової різанини, наставав мир. І так по колу всієї історії. А, чи можна взагалі зупинити такий страшний і безжалісний спосіб вирішення конфліктів як війна, і досягти «вічного миру»?

Якщо ми дійсно хочемо досягти, як це люблять казати «Миру у всьому світі», треба зробити так, щоб збереження людського життя було спільним, глобальним інтересом. Але, поки це дійсно стане реальністю, якщо взагалі стане реальністю – пройде навіть не століття, а тисячоліття. Як це б не прикро чи песимістично не звучало. Але є позитивна тенденція того, що все більше конфліктів у світі будуть вирішуватися шляхом дипломатії і права, що дає малу надію на те, що наші прапрапра...внуки будуть жити під мирним небом, і війну будуть лише знати за книжками з історії.

 Дідок Олексій ІСб-1-21-4.0д

 

Я вважаю, що мир - це необхідність, щоб зберегти людяність і здоровий сенс. Мир -  це розумне вирішення проблем і продавлення своїх  амбіцій. Мир - це уміння уживатися з іншими людьми. Якщо люди перестануть бачити один в одному конкурентів і почнуть працювати не на себе, а на людство, то тільки тоді ми досягнемо миру.

Третяк Артем ІСб-1-21-4.0д

Мир на землі - це найбільше багатство. Ще з давніх часів люди відчували цінність миру в житті. Адже в історії було багато кривавих війн та конфліктів, що забирали життя мільйонів людей.  Людина починає щось цінувати тільки тоді, коли втратила. Якщо брати приклад з власного життя, то можу згадати тільки те , що розповідала мені бабуся . Вона згадувала часи Другої світової війни. Одну з дивовижних історій,  що я чула про велику родину, де крім матері та доньки на фронт пішов батько та десять братів. Здається  диво, але усі десять синів та батько повернулися. Мир - це надійне майбутнє. Якщо ми знаємо свою історію, то ми маємо майбутнє.  Майбутнє, в якому діти мають жити в мирі та спокої, а дорослі не турбуватися за долю своїх дітей.

Якимова Анна ІСб-1-21-4.0д

 



Мир - це надійне майбутнє, світло радості...“Ми за мир!” Я вважаю, що це повинно стати як кредо людей.

   Війна - це важкий людський тягар, який несе смерть та горе, а для когось, хто стоїть за цим, - гроші. Багато хто спирається на багаторічну боротьбу українського народу за незалежність, але це не завжди так. Наша боротьба починалась з часів Русі, продовжувалась до часів УНР Петлюри, не зупинялась у Радянські часи і, виходить так, що йде досі. Мабуть, така доля цього народу.

   Мир - це дуже важливий аспект у нашому житті, але у час, коли той, хто даремно звався братом, забирає нашу частинку історії й території собі, ми не можемо просто стояти осторонь. Так було, так і є.

Добровенський Гліб ІСб-1-21-4.0д

Мир і війна

Солдат з позивним «Брат» сказав: «Я воюю сьогодні, що б мої діти не воювали завтра». Ці люди не гналися за орденами, славою і грошима, вони прагнули миру для рідних і близьких, розплачуючись своїм.

На жаль ті, хто пройшли крізь пекло не завжди повертаються до звичного життя, для них мир ще довго не наступає, і можливо вже не настане. Тому ми маємо пам’ятати минуле і цінувати теперішнє, що б перемогти і здобути мир у домі.

Яременко Дмитро ІСб-1-21-4.0д

На мою думку, мир - це найголовніше на нашій планеті. Люди цінують мир, тому що знають наслідки війни. Для них мирне небо - це найбільший скарб на землі. Як тільки почалась війна у 2014 році з Донбасу масово почали переселятися люди. Великими сім'ями вони покидали свої домівки, рятуючись від пострілів та вибухів. Кожен рятувався як міг. Так само у моє село потрапила багатодітна сім’я. Вони приїхали до нас з Луганська. У них не було нічого, тільки документи. Моя сім’я та інші не байдужі люди допомагали їм як могли. Голова нашого села разом із волонтерами організували збір коштів. Таким чином змогли назбирати кошти для їхньої майбутньої домівки. Сьогодні в них все добре і вони самі стали волонтерами, допомагають військовим та переселенцям. З цього можна зробити висновок, що війна - це зло, але допомагаючи один одному світ може стати трішки кращим.

Попов Костянтин ІСб-1-21-4.0д.



Мир на землі - це найбільше багатство. Мир - це спокій твоєї сім’ї, тихе небо на головою і вільна країна. Кажуть, що антонімом до слова мир є слово війна. Дякувати Богу я ніколи не відчувала її на собі і сподіваюсь не відчую у майбутньому. Люди, які не були на фронті, у місті де ведеться обстріл, ніколи не зрозуміють тих, хто пропустив війну через себе. Щодня війна забирає життя справжніх патріотів своєї країни. Окупована територія страждає від загарбницьких дій Московії. На жаль спокій у нашій країні відійшов на другий план, а на перший вийшла війна. Та для збереження загального миру потрібно аби країною керували чесні, талановиті політики. Бажаю аби ми у майбутньому змогли з гордо піднятою головою промовити слова М. Рильського:

На цілий світ народнії уста

 Промовили: кінець тяжкому бою!

І ми йдемо зеленою тропою

Туди, де сяє всіх віків мета.

Керницька Олеся ІСб-1-21-4.0д

Я ніколи не зустрічав таку людину, яка б не хотіла миру у всьому світі. Чомусь наші держави сперечаються, а звичайні люди повинні страждати через це все. Якщо задуматись і уявити, що у всіх людей не було б конфліктів, а вони завжди прагнули миру, то як виглядав наш світ зараз? Мабуть, винаходи вчених були б неймовірними для нас зараз, але ніхто не уявляє який вигляд  мав би цей світ.

Отже, кожна людина бажає миру для своєї родини, країни і для своїх дітей. На мою думку, якщо кожна людина буде дбати про мир, то він невдовзі настане.

Садієр Артем ІСб-1-21-4.0д

                                          Мир на Землі

Я вважаю, що Мир на Землі - це затишок в родині, країні. Це рідний дім, батьки та кохання. Щасливі люди - найцінніше, що може бути на Землі, особливо для держави. Ті, хто побували на війні, знають, як потрібно цінити кожну хвилину мирного часу. Війна - це страждання, смерть та нещастя. Під час неї страждає економіка країни, а найбільше простий народ, який опинився  у зоні бойових дій. Щороку люди святкую  День Миру 21 вересня. Для більшості на планеті Земля мир є повсягденною реальністью. Для тих, хто завжди жив спокійно  важко зрозуміти роль Міжнародного дня миру. Для людей,  які знають що таке  війна і горе, слово мир значить дуже багато. Для них це можливість жити вільно, не боючись нічого. Думаю ,що кожен має бути вдячним нашим бійцям на Донбасі, які вмирали за ради того, щоб кожного дня ми могли прокидатися в затишку, в упевненості за себе,  своїх рідних та країну. Тому мир - найцінніше, що може бути в житті.

Тимчишин Олександр ІСб-1-21-4.0д

Мир — стан спокою і гармонії, період між війнами, напевно, усі знають визначення цього слова, але не всі розуміють скільки було жертв, щоб хоча б трішки досягти цього.

На сьогодні у світі близько 40 збройних конфліктів і один із них у нашій країні. Коли читаєш про чужу війну, не сприймаєш її так близько, як війну в межах твоєї країни. Для тебе, це зовсім інше: усвідомлювати, що когось з твоїх рідних можуть раптом забрати на поле бою, а ти будеш сидіти та в’язати камуфляжні накидки для них. Війна — це жах. Війна не буває доброю, це завжди погано. Багато людей вмирає на війні, але інколи навіть не знають, за що. Тому так важливо вивчати історію, щоб бачити наслідки війн і не припускати помилок в майбутньому, а поки що мир - це гарне слово, яке нажаль на теперішній час недосяжне.

Співакова Софія ІСб-1-21-4.0д

На мою думку, мир на землі - це одна з найважливіших тем у суспільстві, це те наше багатство, яке повинне цінувати кожен із нас, проте в першу чергу це наше надійне майбутнє сповнене світлом радості, прекрасних мрій та бажань. Тема про мир є важливою не тільки для людей наших країни, але й для людей з усього світу, адже спокійне життя на мирній землі - це в першу чергу,   велике благо, яке приносить багато радості у світ. Мир для людей може означати дуже багато: можливість працювати, жити повним життя, виховувати дітей або ж займатись улюбленою справою, тому це і є найцінніший скарб всього людства. Я вважаю, що найбільшим щастям для усього людства є тільки мир: тоді коли люди можуть спокійно жити та бути впевненим у завтрашньому дні. 

Для того щоб у світі був мир, потрібно починати з себе: творити більше добра, дотримуватись заповідей Божих, а також нікому не заздрити і не бажати зла. Тому зараз як ніколи нам усім потрібно бути дружніми та згуртованими.

Партика Іванна-Анастасія ІСб-1-21-4.0д

Скажи же, Боже,

Коли настане мир на всій землі?

Коли же буде небо безтурботне?

Коли же будуть світлі дні ?

Скажи…

Скажи ж мені 

Чому цей має дім, а в того — тільки небо?

Чому в одних краях — світло, а в інших — кров і жертви?

Відповіси мені?..

Ти ж уявляєш, як стане легко,

Коли настане мир на всій землі ,

Коли припинять війни нескінченні,

Коли всі будуть мати дім і хліб, 

А не  зруйновані будинки…

А вже ж, ти це зрозумів давно,

Що мир — це скарб, а війни — тільки смуток

Але ж чому вони не можуть так?

Чому земля для них важлива за життя?

Скажи мені!

Я правду хочу знати!

Лазько Єлизавета ІСб-1-21-4.0д

Мир - це найцінніше, що є у людини, це те, чого хочуть зараз усі. Мирного неба, можливість вільно ходити, не чути звуки пострілів, не переховуватися,  не бачити по телебаченню фото молодих юнаків, які загинули, захищаючи свою батьківщину. Однак, говорячи про прості речі, це саме те, чого немає у людей, коли триває війна.

Тема миру, війни є досить актуальною на сьогодні. 2014 рік, бойові дії на сході України. Ніхто навіть і не думав, що те, що почалося тоді затягнеться до сьогодення. У нас на Сході окупанти надалі підпалюють вогонь, щоб Україна й далі стояла у полум’ї і як казав ще Олександр Довженко: «Україна у вогні», насправді так воно і є. Та все ж Україна вийде із цього, але тут важливо нам пам’ятати слова нашого Кобзаря: «Борітеся - поборете!»

Я вірю у світле майбутнє своєї батьківщини, вірю, що ця війна скоро припиниться і ми всі голосно, під вільним небом, гордо заспіваємо гімн України та нарешті скажемо: Ми - це зробили, ми вільні!

Партика Іванна-Соломія ІСб-1-21-4.0д

Мир є головною складовою життя сучасного суспільства, що може бути краще за близьких людей поруч, життя без страху та тривог? На мою думку, кожна людина незалежно від статі та віку заслуговує на таке життя, ніякі політичні інтереси певних країн не варті суму дітей,  яким не повернути батьків, людей, яким ніколи не повернутися додому, втраченого здоров’я або життя.

Коли в  державі мир, вона має змогу розвиватися, а її громадяни мають впевненість у завтрашньому дні. Замість того, щоб витрачати додаткові кошти на посилення оборони на кордонах, розбудовувати інфраструктуру, робити життя кожного комфортнішим, ми чуємо повідомлення про смерті та поранення на фронті. Війна – найгірше вирішення міждержавних проблем, найголовніша проблема та завдання у сучасних реаліях ніякою ціною не допускати кровопролиття, адже такі речі не проходять безслідно, залишаються у пам’яті людини та нації назавжди.

Ярмоленко Яна ІСб-1-21-4.0д

 Всім людям потрібен мир на землі, а  найстрашніше, коли його зовсім нема.

Добровільно зараз йдуть молоді люди, яким щойно виповнилося 18 років. Але багато з них ніколи не повернуться до своїх рідних домівок, батьки не побачать своїх дітей, дружини своїх чоловіків, чоловіки своїх дружин, діти своїх батьків. В цій трагедій багато залишається дітей сиротами. Військові повертаються інвалідами та психологічно травмованими, яким важко знайти місце в цьому житті. Війна це втрата миру та спокою.

         Рано чи пізно будь-які війни закінчуються і всі розуміють, що це не мало ніякого сенсу. Чи варта війна? Я думаю, що ні. Потрібно намагатись вирішувати політичні питання мирним шляхом. Саме в таких ситуаціях, люди починають цінувати мирне життя та наслідки війни.

Безлюдна Анна ІСб-1-21-4.0д

Війна наче високий паркан до досягнення миру. Щоб запобігти війні в наш час існують організації так як “НАТО” та “ООН”, але навіть вони не можуть цьому запобігти, ніхто не може. Другим таким парканом є самі люди. В 21 столітті люди творять анархію: вбивства, грабування , вандалізм . Як з такими кадрами досягти миру, напевно ні. В першу чергу люди повинні самі змінитися, а потім, можливо, припиняться ці війни. Отже, я бачу мир таким, щоб в ньому не було різних безглуздих війн, щоб люди в різних регіонах не боролися за виживання, щоб не було цього мародерства з грабуваннями та вбивствами, але це на жаль звучить як якась казка.

Коркішко Олександр ІСб-1-21-4.0д

У мирному житті набагато легше робити нові відкриття та розвиватись як особистість. Мир - гарний внесок у майбутнє, у майбутнє наших дітей, які росли в гарній та спокійний обстановці.

Головне завдання кожного батька та матері полягає в захисті свого чада, під час війни, коли батько помер, дитина залишається одна, а тому без захисту.

Катерина Примаченко ІСб-1-21-4.0д

          Ніхто не задумується скільки смертей може привести конфлікт між країнами, особливо якщо в хід іде зброя. Якби світ міг відчувати моральний та фізичний біль всіх людей, що потрапили в цей вихор ситуації, його б уже давно не існувало. Він би зламався, знищився як і більшість людей.

          Прокидатися від пострілів, боятися вийти з власного будинку, коли немає змоги покинути рідне місце, закриватися в кімнаті з надією, що сьогодні все буде краще ніж вчора і поряд не впаде черговий будинок… Війна уособлення смерті в нашому світі.

          Можливо, нам варто прокинутися і перестати бути егоїстичними для того, аби не тільки зберегти мир в цьому світі, а й допомогти вже тим, хто потрапив під цей жахливий удар.

Гончарук Альона ІСб-1-21-4.0д

Мир на землі – це найбільше багатство ІСб-1-21-4.0д

  Підіб’ємо підсумки, війна - це хаос та руйнація і якщо будуть постійно війни,  то в людства не буду майбутнього. Отже, нам всім треба берегти мир, що б ми могли жити і розвиватися.

Кукуруза Микита ІСб-1-21-4.0д


 




МИ ХОЧЕМО МИРУ!

 

                                              Мир на землі – це затишок і тиша,

                                              Це сміх дитячий і душі політ!

                                              Коли поет чарівні вірші пише

                                              Про надзвичайний, дивовижний світ.

                                              Мир на землі – це росяні світанки,

                                              Краса і творчість, пісня в гаях.

                                              Мир на землі – це вечори і ранки

                                              Із радістю і щастям у серцях.

                                              Це дні роботи, сповнені натхнення,

                                              Щасливі сім’ї, здійснення надій.

                                              Й нас не лякають вибухи страшенні,

                                              Й солдати не кидаються у бій.

                                              Мир на землі – це дім і мама, й тато,

                                              Й любові стільки – просто через край!

                                              Це та земля, де щастя є багато

                                              І в кожнім домі – хліба коровай!

                                              Це та земля, де сміх і пісня лине,

                                              А діти йдуть до школи знов і знов.

                                              Й ніколи у боях ніхто не гине,

Бо там господар – щастя і любов!

Надія Красоткіна

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Радимо проглянути

Український правопис - нова редакція (завдання)

Популярні публікації